Uçak kazasında ölen Prigojin dualarla toprağa verildi!

Rusya’da faaliyet gösteren paralı asker grubu Wagner’in lideri Evgeny Prigojin, geçtiğimiz günlerde Moskova yakınlarında düşen uçakta hayatını kaybetmişti. Bugün, Prigojin’in özel bir cenaze töreniyle defnedildiği açıklandı. Uçak kazasında ölen Prigojin dualarla toprağa verildi!

Porokhovskoye mezarlığını ziyaret

Orbit – Wagner grubunun basın servisi tarafından yapılan açıklamada, cenaze töreninin kapalı formatta gerçekleştirildiği ve sadece yakın aile üyelerinin katıldığı belirtildi. Ancak veda etmek isteyenlerin Porokhovskoye mezarlığını ziyaret edebileceği ifade edildi.

Wagner’in liderliğini yapmaktaydı

Prigojin, Rusya’da faaliyet gösteren özel bir askeri şirket olan Wagner’in liderliğini yapmaktaydı. Wagner, daha önce Suriye’de Esad rejimine destek vermek amacıyla askeri operasyonlara katılmıştı. Ancak, Wagner grubunun faaliyetleri hakkında pek çok soru işareti bulunuyor ve grubun Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bağlantılı olduğu iddiaları gündeme geliyor.

Prigojin’in ölümü, Wagner grubunun geleceği

Prigojin’in ölümü, Wagner grubunun geleceği hakkında soru işaretleri oluştururken, Rusya’nın paralı askerler konusundaki faaliyetleri de yeniden tartışma konusu haline geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.