Orbit Haber

Ehliyet affı çıkmasına ramak kaldı… Ehliyet affı bekleyenler ne yapmalı? İşte Ehliyet affı gelişmeleri!

Ehliyet affı çıkmasına ramak kaldı… Ehliyet affı bekleyenler ne yapmalı? İşte Ehliyet affı gelişmeleri!
01 Ekim 2022 - 1:16

Türkiye’de 757 Bin 982 kişi ehliyet affı bekliyor. Ehliyetlerini çeşitli gerekçelerle kaptıranlardan şoförlük haricinde para kazananlar için sorun olmasa da, ekmeğini direksiyondan çıkartan yaklaşık 127 bin 569 kişi için ehliyet affı kaçınılmaz. Onlar ehliyetsiz oldukları süreç boyunca aynı zamanda işsiz de kalıyorlar. Geçen ay 1 kişi Zonguldak’ta ehliyet affı nedeniyle intihar etmişti. Ehliyet affı çıkmasına ramak kaldı… Ehliyet affı bekleyenler ne yapmalı? İşte Ehliyet affı gelişmeleri!

Ehliyet affı ne zaman çıkacak?

Ehliyet affı bekleyenlerin en çok sorduğu soru ehliyet affı ne zaman çıkacak sorusu oldu. Zira Trafik kurallarına uymadıkları için ehliyetlerine el konulan milyonlarca vatandaş 2022 ehliyet affı çıkacak mı sorusunun cevabını arıyor. Çeşitli sosyal medya kanallarıyla bu isteklerini dile getirerek vatandaşlar ehliyet affı taleplerini gündeme getiriyor. Peki ehliyet affı çıkacak mı? 2022 ehliyet affı var mı? Ehliyetini geri almak için ne yapmalıyım?
Ehliyet affı ile ilgili detaylar milyonlarca vatandaş tarafından aratılarak öğrenilmeye çalışılıyor. Trafik kurallarını uymadıkları için ehliyetlerine el konulan kişiler ehliyet affı var mı sorusunun cevabını arıyorlar? Ehliyet affı gelecek mi? Alkolden el konulan ehliyet affı var mı? 2022 Ehliyet affı ne zaman? Alkolden el konulan ehliyete af var mı? İşte detaylar…

Ehliyet affı hangi tarihte çıkacak?

Öncelikle şunu belirtelim ki ehliyet affının 2022 senesi içerisinde geleceği tahmin edilse de 2022 ehliyet affı hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı. Ehliyet affı ile ilgili açıklama yapıldığında haberimizde okuyabilirsiniz. Ehliyet affı hangi tarihte çıkacak?

Alkol nedeniyle el konulan ehliyetler için de ehliyet affı gelecek mi?

Alkollü araç kullanma sebebiyle el konulan ehliyetler hakkında net bir bilgi olmamakla beraber sürücü belgelerini geri almak isteyen kişiler trafik birimine ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne dilekçe ile başvuruda bulunabilirler. Alkol nedeniyle el konulan ehliyetler için de ehliyet affı gelecek mi?

.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com