Orbit Haber

Tuzla’da yanan ruhsatsız fabrikanın sahibi gözaltında. 3 kişi ölmüştü

Tuzla’da yanan ruhsatsız fabrikanın sahibi gözaltında. 3 kişi ölmüştü
30 Nisan 2022 - 15:39

Tuzla’da 3 kişinin öldüğü fabrika yangınında biri işyeri sahibi 2 kişi gözaltına alındı. Fabrikanın da ruhsatsız olduğu ortaya çıktı.

hayatını kaybettiği patlamaya ilişkin, iş yeri sahibinin de aralarında bulunduğu 2 kişi gözaltına alındı. Patlamanın meydana geldiği fabrikanın iş yeri ruhsatının olmadığı ve buna yönelik herhangi bir başvuru talebin de bulunmadığı öğrenildi.

Ruhsatsız çıktı

Tuzla’da dün saat 13.10 sıralarında Tuzla Orta Mahallesinde bulunan sanayi sitesi içerisindeki bir işyerinde çıkan patlama sonucunda yangından 15 kişi yaralanmış, 3 kişi ise hayatını kaybetmişti.

Ruhsat talep etmemişleri

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından patlamaya ilişkin soruşturma sürerken, İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlileri, olaya ilişkin araştırmalarını yürütüyor. Bu çerçevede ifadesi alınan iş yeri sahibi M.U.B., iş yeri ruhsatı talebinde bulunduklarını söyledi. Ekipler, araştırmalar sonucunda işyeri ruhsatı almak için herhangi bir başvuru talebinin olmadığı tespit etti.

Sahibi dahil  2 şüpheli gözaltında

İşyeri sahibi M.U.B. ile iş yerinde görevli O.D. gözaltına alındı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com