Orbit Haber

Trendyol hesap çalınma durumunda ne yapmalı? Trendyol’da hesabım çalındı paramı geri aldım!

Trendyol hesap çalınma durumunda ne yapmalı? Trendyol’da hesabım çalındı paramı geri aldım!
02 Ekim 2022 - 14:29

Son aylarda Trendyol ve Yemeksepeti başta olmak üzere hesap çalınma vakalarında artış başgösterdi. Her iki kuruluşun da müşterilerinin hızla kendilerine ulaşmasına rağmen aksiyon almadıkları şikayetleri var. Ancak bunun çözümü var. Trendyol hesap çalınma durumunda ne yapmalı? Trendyol’da hesabım çalındı paramı geri aldım!

Trendyol hesabı çalınan bir vatandaşın iddiaları

“Merhaba Arkadaşlar Sizlere Eşi Benzeri Görülmemiş Bir Dolandırıcılık Hikayesi Anlatacağım. Dün Saat 19:11 İn 33 Üncü Saniyesi Olarak Gözüken Saatte Eşime Trendyol E-Mail Adresi Değişikliği Diye Mail Geldi. Ve Bilginiz Dışındaysa Bizimle İletişime Geçin Yazıyor. Fakat Nereden Nasıl İletişime Geçiçez Belli Değil. Zaten Henüz Aynı Dakika Bitmeden 19:11 De Bir Adet 1990 Tl Lik Bir Alış Veriş Yapıldı. 19:12 De De 1955 Ve Tekrar 1955 Tl Olmak Üzere İki Alış Veriş Daha Yapıldı.”

“Parayı cüzdana iade ediyorlar”

Hemen Bankayı Arayıp Kayıp Çalıntıdan Kredi Kartımı Kapattım. Sonrasında Trendyolu Aradım Ama Telefonla Ulaşmak Mümkün Değil (İnanmayan Arasın Denesin) Canlı Görüşme İstiyorsan Link Üzerinden Yazışa Biliyorsun. O Şekilde Aktarıldım Ve Yazışmaya Başladık. Dedim Ki Biri Trendyol Mail Adresimi Değiştirdi Kredi Kartımı Patlatıyor. Birşey Yapın Hesabı Dondurun Kapatın. O Ara Da Trendyol Sipariş İadeleri Yapılmaya Başlandı Yine Mailler Gelmeye Başladı. Ben 19:35 Te Trendyol İle Yazışmaya Başlamışım. 1990 Tl Lik Harcamanız Trendyol Cüzdanınıza Aktarıldı. Sonrasında 2 Tane Daha 1955 Tl Lik İadeniz Trendyol Cüzdana Aktarıldı. Son 2 Aktarım Müşteri Temsilcisiyle Yazışırken Oldu. Müşteri Temsilcisi Alışverişler İptal Edilmiş. İadeler İşlem Yapılan Karta Aktarılır Çözüm Ekiplerimiz Derhal Konu İle İlgilenecektir Hiç Endişeniz Olmasın Dedi. Karta Değil Dedim Adam Trendyol Cüzdan Diye Bişeye Aktarıyor Paraları Gelen Maillerde Öyle Yazıyor. Bizim Öyle Trendyol Cüzdanımız Falan Yok Dedim. Yazışma Kayıtlarını Da Gelen Maillerin Ekran Görüntülerini De Saklıyorum.”

“İnternet korsanları cüzdandaki parayı da harcıyor”

“Gelelim Trendyolun Sistemine Madem Ben Sana Kayıtlı Olduğum Mail Adresimi Değiştiriyorum. Kimlik İste ,Yüz Doğrulama İste ,Telefona Mesaj At Ne Bileyim Bişeyler Yap , Veyahut Eski Maile Pin Falan Gönder Dolandırıcılara Bu Kadar Kolaylık Sağlama. Bana Denilen Savunmada Herkes Trendyol Şifresine Sahip Çıkacak Diyorlar. Ve Dediler Ki Eşiniz Bir Yerde Trendyola Girmiştir. Orada Değiştirmişlerdir Mail Adresini. Eşim Temmuz Sonunda Doğum İznine Ayrıldı.Pc Kullanmıyor. Telefonu Sözde Hacklenemediği İddia Edilen İphone Ve Tüm İşlemlerini Telefonu Üzerinden Yapıyor. Birinin Telefonuna Girmesi Veya Herhangi Farklı Bir Yerde Trendyol Hesabına Giriş Yapması Mümkün Değil. Tamamen Trendyolun Bir Açığından Bu İşlemleri Yaptıklarını Düşünüyorum.”

“Ben Dolandırıldıktan 15 Saat Sonra Kapatmışlar”

Bugün 10:53te Trendyol Üzerinden Arandım. Kayıp Çalıntı Biriminden Arıyorlarmış. Ve Yeni Yeni Hesabımı Dondurmuşlar. Allah Razı Olsun Ben Dolandırıldıktan 15 Saat Sonra Kapatmışlar Hesabımı Rahatlığa Bakın Ben Bütün Gece Trendyolu Arıyorum 2 Kere Bağlanıyorum Hesabım Çalındı Diyorum Beyefendiler 15 Saat Sonra Hesabı Dondurduk Merak Etmeyin Diyorlar Ben Dün 19:35 Te Bildirdim Bu Durumu Sonrasında Bir Daha Bağlandım Ve Aciliyet Bildirdim Dedim. Bizim Sistemimize Şimdi Düştü Bende Düştüğü Gibi Dondurdum Hesabınızı Dedi. Ve Bana Aktardıkları Bilgi Benim Kredi Kartımdan Çektikleri Paraları Trendyol Cüzdana Aktardıktan Sonra Saat 20:20 Gibi Trendyol Market Üzerinden Harcamışlar. 5900 Tl Den 500 Küsür Tl Kalmış Onu Size Geri Vericez Diyorlar. Gidin Savcılığa Suç Duyurusunda Bulunun Diyorlar. Kardeşim Ben Sizinle 19:35 Te İletişime Geçmişim Çalındı Hesabım Diye. Müşteri Temsilciniz Endişe Etmeyin Çözüm Ekiplerimiz Derhal Konuyla İlgilenecek Demiş. İadeler İşlem Yapılan Karta Aktarılır Demiş Siz Bana Diyorsunuz Ki 20:20 De Trendyol Cüzdanına Aktardığı Paraları Harcamış. Ee Siz Elinizi Çabuk Tutsaydınız. Dediğimde Yarım Saat İçinde Hesabı Güvenceye Alsaydınız Veyahut Dondursaydınız. Ben Mağdur Olmayacaktım. Şimdi Sizin Yüzünüzden Ben Önce Bankaya Gidicem Şüpheli İşlem İçin Dilekçe Vericem Üstüne Savcılığa Suç Duyurusunda Bulunacağım. Bunları Benim Değil Sizin Yapmanız Lazım Benim Param Sizin Saçma Sisteminiz Yüzünden Gitti. Bu Kadar Saçma Sapan Bir Sistem Olabilir Mi? Siz Siz Olun Böyle Tuzaklara Düşmeyin Ve Alış Veriş Yaptığınız Siteleri İyi Seçin. Kartlarınızı Hiçbir Alışveriş Sitesine Kaydetmeyin. Sanal Kart Kullanın Ve Kesinlikle Trendyoldan Uzak Durun.”

Çalınan paranızı nasıl geri alırsınız?

Akla gelen soru dolandırıcılar tarafından çalınan paranızı nasıl alırsınız? Bunun hiçbir yolu yok. Eğer imkanınız varsa borcunuzu bankaya ödemelisiniz. Sonrasında dava açmalısınız. Dava da ne zaman biterse artık o zaman paranızı alırsınız. Karşınızda büyük kuruluşların, avukat ordusu var. Sizin 5-10 bin lira mağduriyetinizi gidermek yerine, onlara binlerce lira vermeyi tercih ediyorlar. Ve etrafınızdaki herkese, ulaşabildiğiniz her mecradan mağduriyetinizi anlatmalısınız. TV’lerin kuruluş ismi vererek bu haberleri yayınlaması zor. Zira en büyük reklam kaynakları. bu kuruluşlar. Sosyal medyada kısa bir şekilde başınıza geleni anlatıp, elinizdeki görsellerle birlikte bunu trend etiketlere yazın. Bu şekilde yaygarayı kısa sürede kopartır ve gündem olabilirseniz paranızı geri alabilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com