Sinan Oğan açıkladı: 2028’deki seçimde Cumhurbaşkanı adayıyım!

Sinan Oğan, geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekledi. Sinan Oğan açıkladı: 2028’deki seçimde Cumhurbaşkanı adayıyım!

Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde aday olacağını belirtti

Orbit – Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 2028’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde aday olacağını belirtti.

“Şimdiden ilan ediyorum, 2028 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayıyım”

Haber Global’de yayınlanan Yüz Yüze programında Oğan, “Kimseye sır değil, şimdiden ilan ediyorum, 2028 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayıyım” ifadelerini kullandı.

Sahada çalışsaydınız, hiç olmazsa Meclis çoğunluğunu kazanaydınız

CHP ile yol yürümek zorunda olmadığını belirten Oğan, “Sahada çalışsaydınız, hiç olmazsa Meclis çoğunluğunu kazanaydınız. Ankara Çankaya’ya birtakım şaibeli isimleri aday yapmışsınız. Sonra da diyorsunuz ki Sinan Oğan bize destek ver. Yürümez ki bu sistem. Bu sistem işlemezdi, Türkiye büyük bir krize giderdi” dedi.

İçişleri Bakanlığı teklifi karşılanmadı

Öte yandan, Ümit Özdağ’ın AK Parti ile görüşmek istediğini söyleyen Oğan, “Özdağ, AK Parti ile görüşmek istedi, ancak kendisi için talep ettiği İçişleri Bakanlığı teklifi karşılanmadı ve destek vermedi” açıklamasında bulundu.

“Siyasi parti değiştirmedim”

Cumhurbaşkanı adayı olmak için siyasi partiden bağımsız bir şekilde çalıştığını belirten Oğan, “MHP’den ihraç edildikten sonra hiçbir partiye gitmedim. O zaman AK Parti’den de CHP’den de teklif aldım. Her defasında eleştirildim. ‘O partiye gideyim, bu partiye gideyim’ tarzında bir siyaset ve yaşam tarzım yok” diye sözlerine devam etti.

“2028’de cumhurbaşkanı adayıyım”

Sinan Oğan, açıklamalarına şöyle devam etti: “Bizi bugün eleştirenler yarın ‘Haklısın’ diyecektir. Ben MHP’den ihraç edildikten sonra hiçbir partiye gitmedim. Şimdi ‘Niye o zaman Cumhur İttifakı’nı destekledin?’ diyecekler. Tarafsız kalmak bir seçenek değil. Böyle bir ortamda ben gelecek planlaması yapıyorum, niye tarafsız kalayım ki? Kimseye sır değil, şimdiden ilan ediyorum, 2028 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayıyım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.