Orbit Haber

Rıza Akın öldü, Adana’da sevenleri ebediyete uğurladı!

Rıza Akın öldü, Adana’da sevenleri ebediyete uğurladı!
04 Kasım 2022 - 21:00

Geçirdiği ani beyin kanaması sonucu içinde bulunduğu 65 yaşında hayatını kaybeden Gazeteci, Sinema ve Dizi Oyuncusu Rıza Akın için kadim yurdu Adana’da tören düzenlendi. Rıza Akın’ın eşi olan Miho Shimotashiro, törende yaptığı konuşmada Rıza Akın’ın ölümüyle her şeyini kaybettiğini ifade etti. Rıza Akın öldü, Adana’da sevenleri ebediyete uğurladı!

Seyhan Belediyesi’nde tören

Orbit – Beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılan Gazeteci, TV Sinema ve Dizi Oyuncusu Rıza Akın, önceki gün hayatını kaybetmişti. Akın için bugün Seyhan Belediyesi’nde tören düzenlendi. Törene Akın’ın 2019 yılında Adana’da evlendiği eşi Miho Shimotashiro, yakınları, oyuncu arkadaşları, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar katıldı.

Adana’nın toprağı oldu

Törende gözyaşları içerisinde konuşan Rıza Akın’ın eşi Miho Shimotashiro, “Adana’yı çok seviyordum. 2-3 sene sonra birlikte burada ailemizin yanında yaşamayı düşünüyorduk. Ama artık Adana’nın toprağı oldu. Benim için her şeydi. Baba, çocuk, kardeş, sevgili, eş, aile her şeydi. Ama ben her şeyi kaybettim” dedi.Ünlü sanatçı Menderes Samancılar da gözyaşlarına boğularak, “Çok zor konuşmak. Rıza’yı eskiden beri tanırım. İnsanın kolu kopar, yüreği kopar öyle bir şey. Ne anlatayım hepimiz biliyoruz Rıza’yı” diye konuştu.Konuşmaların ardından Seyhan Belediyesi Selman-ı Pak Kültür Merkezi’ne Rıza Akın’ın adının verileceği belirtildi.Törenin ardından Rıza Akın’ın cenazesi, defnedilmek üzere Adana Asri Mezarlığı’na götürüldü.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com