Mansur Yavaş’tan Cumhurbaşkanı Adaylığı açıklaması geldi… “Aday değilim” demedi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ümit Özdağ’ın kendisini Cumhurbaşkanı adayı olarak göstermesinin ardından siyasi partilerle temaslara başladı. İlk olarak İYİ Parti Genel Merkezinde Meral Akşener’i ziyaret eden Mansur Yavaş, “aday değilim” demedi, işime odaklanıyorum dedi.

Zafer Parti Genel Başkanı Ümit Özdağ, geçtiğimiz hafta partisinin cumhurbaşkanı adayı olarak Mansur Yavaş ismini açıklamıştı. Mansur Yavaş’a büyük sorumluluk düştüğünü belirten Özdağ, Yavaş’ın görevden kaçmasının Cumhuriyete ihanet olabileceğini belirtmişti.

Mansur Yavaş, bu açıklamaların ardından İYİ Parti Genel Merkezinde Meral Akşener ile bir araya geldi.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Mansur Yavaş, Belediye Başkanı olarak görevini en iyi şekilde yapma gayreti içinde olduğunu, diğer belediye başkanlarının da böyle yapması gerektiğini söyledi. Yavaş’ın bu sözleri Ekrem İmamoğlu’na gönderme olarak yorumlandı. Yavaş, kendisinin işine odaklandığını, gündeminde Cumhurbaşkanı adaylığı gibi bir şeyin olmadığını dile getirdi. Mansur Yavaş, kendisinin aday olarak açıklanmasının iradesi dışında olduğunu belirterek bunu da tasvip etmediğini kaydetti.

Mansur Yavaş, ismini cCumhurbaşkanı adayı olarak gündeme getirenlerin muarızlar olduğunu belirtti. Muarız, karşıt demek. Yani Ümit Özdağ’ı kendisinin karşıtı olmakla suçladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.