Orbit Haber

Ümit Özdağ ısrarcı: Mansur Yavaş açıklamasında “aday değilim” demedi

Ümit Özdağ ısrarcı: Mansur Yavaş açıklamasında “aday değilim” demedi
11 Nisan 2022 - 23:01

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı Adayı olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ismini ortaya atmıştı. Mansur Yavaş ise İYİ Parti Genel Merkezinde Meral Akşener ile birlikte kamera karşısına geçip, “Belediye Başkanları siyasete girmemeli, görevini yapmalı” ifadelerini kullanmıştı. Ümit Özdağ CNN Türk yayınında konuştu, Mansur Yavaş’ın açıklamasını değerlendirdi, “aday değilim” demediğinin altını çizdi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CNN Türk yayınında Mansur Yavaşın Cumhurbaşkanı adaylığına dair önemli açıklamalar yaptı. Ümit Özdağ, Mansur Yavaş ismini açıklamalarının, CHP ve ortaklarından oluşan 6+1 ittifakını da, Cumhur ittifakını da rahatsız ettiğini öne sürdü.

Sunucu Ahmet Hakan, Mansur Yavaş’ın açıklamalarını hatırlattı, Özdağ, bu açıklamaların Mansur Yavaş’ın aday olmayacağını kesinleştirmediğini belirtti. Özdağ, Mansur Yavaş’ın her kesimden oy alabilecek bir teveccühe sahip olduğunu belirtti.

Ahmet Hakan HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın İmamoğlu’nun adaylığına yönelik açıklamalarını da sordu. Ümit Özdağ, bunun tek başına Mansur Yavaş’ın aday olması için yeterli neden olduğunu savundu.

Ümit Özdağ ayrıca, Demirtaş’ın 1921 Anayasasına karşı olduğunu da hatırlattı, o Anayasada üniter devlet vurgusunun baskın olduğunu, HDP’nin rahatsızlığının da bundan kaynaklandığını belirtti.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com