Orbit Haber

Kedi öldüren sanığa 2 yıl hapis cezası verildi ortalık ayağa kalktı

Kedi öldüren sanığa 2 yıl hapis cezası verildi ortalık ayağa kalktı
27 Nisan 2022 - 15:18

Kedi öldüren sanığa 2 yıl hapis cezası verildi ortalık ayağa kalktı.

Olay Trabzon’da yaşandı. 3 aylık kedinin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle yargılanan cani sanık mahkeme tarafından 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti cezayı verirken İyi hal indirimi uygulanmayan sanığa ceza erteleme de verilmedi.

Trabzon 7. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına, ilk duruşmaya katılmayan ve haklarında zorla getirilme kararı bulunan sanık Mahmut E. ile müşteki olan eşi Y.E ile sanığın ablası E.Y. katıldı.

Üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyen sanık Mahmut E, savunmasında, kediyi fark edemediğini ve yastık sanarak duvara fırlattığını öne sürdü.

Sanığın müşteki olan eşi Y.E. ise olay günü başka odada bulunduğu sırada eşinin bağırdığını söyledi.

Tanık olarak dinlenen sanığın ablası E.Y. de yaralanan kediyi alarak Ortahisar Belediyesine ait veteriner kliniğine teslim ettiğini aktardı.

Ceza ertelenmedi

Mahkeme heyeti sanığın “Bir ev hayvanına veya evcil hayvana işkence etme” suçundan 2 yıl hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

İyi hal indirimi uygulanmayan sanık Mahmut E’ye ceza erteleme de verilmedi.

Mahmut E, Ortahisar ilçesindeki evinde 7 Aralık 2021’de, eşi Y.E. ile aralarında yaşanan tartışma üzerine 3 aylık yavru kediye şiddet uygulamıştı. Yavru kedi, olaydan bir hafta sonra ölmüş, sanığa 1500 lira idari para cezası uygulanmıştı.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com