Orbit Haber

Kars 12 yaşındaki Tarık’ı arıyor. Bu çocuk nereye gitti?

Kars 12 yaşındaki Tarık’ı arıyor. Bu çocuk nereye gitti?
02 Mayıs 2022 - 16:25

Kars’ta kuzenleriyle hayvan otlatmaya giden ve yağmura yakalanan 12 yaşındaki Tarık herkes tarafından aranıyor. Tarık Altun için Kars seferber oldu.

köylüler arama çalışması başlattı

Kars’ın Halefoğlu köyünde sabah saatlerinde kuzenleriyle hayvanlarını otlatmaya giden Selma ve Oktay Altun çiftinin 12 yaşındaki çocukları Tarık Altun, sağanak yağışın başlaması üzerine eve gönderildi. Kuzenleri saat 17.00 sularında dönünce Tarık’ın eve gelmediğini öğrendi. Bunun üzerine köylüler arama çalışması başlattı. Arama çalışmalarında bir sonuç alamayan vatandaşlar, havanın kararmasıyla durumu Jandarma, Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve köy korucularına bildirdi.

Köy ve etrafında arama çalışması

Köy ve etrafında arama çalışması başlatan ekipler, çocuğun izine rastlayamadı. Civar köylere de haber veren ekipler, her yerde Tarık Altun’u arıyor.Çocuklarından haber alamayan Selma ve Oktay Altun çifti ise, çocuklarından gelecek iyi haberi bekliyor. Altun ailesinin evinde Ramazan Bayramı’nın ilk gününde sessizlik hüküm sürüyor.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com