İYİ Parti’de Ümit Dikbayır kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi… İmza Meral Akşener’den!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ailesinin hesaplarının gayri resmi şekilde incelendiği iddiaları üzerine, Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın İYİ Parti’den ihracının talep edildiğini açıkladı. İYİ Parti’de Ümit Dikbayır kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi… İmza Meral Akşener’den!

Meral Akşener rest çekmişti

Orbit – Geçtiğimiz hafta sonu, Akşener’in ve oğlunun banka hesaplarının gayri resmi olarak kontrol edildiği iddialarını dile getiren Akşener, “Benim ve ailemin belediyelerde işi-gücü yok. Kanıtlanırsa siyaseti bırakırım” şeklinde konuşmuştu.

Dikbayır restine rest demişti

İddiaların odağındaki isimlerden olan İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ise “Hakkımdaki iddiaların birisi bile kanıtlanırsa milletvekilliğinden istifa edeceğim” ifadelerini kullanmıştı.

Ümit Dikbayır kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi

Bugün ise İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Ümit Dikbayır’ın kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini duyurdu.

Partiden istifa ediyorsanız, vekillikten de istifa edin

Zorlu, “İstifalar nedeniyle İYİ Parti’ye haksızca bir yön çizilmeye çalışıldığını görüyoruz. Eleştirilere açığız, ancak gerçek dışı beyan ve iftiralar başka bir şeydir. Partiden istifa ediyorsanız, vekillikten de istifa edin. Ümit Dikbayır bugün tedbirli ve kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmiştir” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika