Orbit Haber

İYİ Parti İttifaktan çıkıyor mu? Meral Akşener parti kurmaylarını topluyor!

İYİ Parti İttifaktan çıkıyor mu? Meral Akşener parti kurmaylarını topluyor!
29 Eylül 2022 - 18:29

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin ardından parti kurmaylarıyla olağanüstü toplantı düzenledi. Kılıçdaroğlu’nun Akşener ile görüşmesinde adaylık dayatması yaptığı, Akşener’in ise kurmayları ile bunları görüşmek istediği öne sürüldü. İYİ Parti İttifaktan çıkıyor mu? Meral Akşener parti kurmaylarını topluyor!

Akşener, Genel İdare Kurulunu topluyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM’nin yeni yasama yılı açılışı ve pazar günkü altılı masa toplantısı öncesi kurmaylarının siyasi gündemde öne çıkan başlıklara ilişkin fikirlerini dinleyecek. Edinilen bilgiye göre Akşener, yarın Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleri ve milletvekilleriyle bir araya gelecek. Siyasi gündemde öne çıkan başlıkların ele alınacağı toplantıda, ekonomideki gelişmeler de değerlendirilecek.

Kılıçdaroğlu’nun adaylığı danışılacak

Akşener, GİK üyeleri ve milletvekillerinin, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi ile diğer siyasi partilerin bu yöndeki çalışmaları başta olmak üzere, ülke gündeminde öne çıkan siyasi gelişmelerle ilgili görüş ve düşüncelerini dinleyecek. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı danışılacak. 

İyi Parti 3. Olağan Kongresi ne zaman?

Toplantının gündeminde, 3. Olağan Kongre takvimi de yer alıyor. Toplantıda, kongreye hazırlık çerçevesinde ilçe ve il kongrelerinin başlatılması kararı alınması bekleniyor.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com