Orbit Haber

Gizemli mağaraya çıktılar: AFAD ekipleri tarafından kurtarıldılar! Mersin bunu konuşuyor

Gizemli mağaraya çıktılar: AFAD ekipleri tarafından kurtarıldılar! Mersin bunu konuşuyor
05 Mayıs 2022 - 11:14

Mersin’in Aydıncık ilçesinde merak ederek Yanışlı mağarasına giren 4 kişi mahsur kaldı. Mahsur kalanlar için ekipler seferber oldu. 4 Ekibin zorlu kurtarma operasyonu.

Mersin-Antalya D-400 Karayolu yakınında Aydıncık ilçesi Yanışlı mevkiinde bulunan Yanışlı mağarasını merak eden 4 arkadaş gezmek için aşağı indi.

Denize sıfır konumda olan ve doğal güzelliğiyle dikkat çeken mağaraya kayalıklardan inen Sefa C., Özge Y., Deniz B. ve Burçin K., girdikleri bölgede mahsur kaldı. Uzun süre bölgeden çıkamayan arkadaşlar, telefonla 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak yardım istedi.

Bölgeye jandarma, AFAD, AKUT ve Sahil Güvenlik ekipleri sevk edildi. Ekipler mağaranın yukarı kısmında kurdukları sistemle aşağı inerek mahsur kalan 4 kişiyi 2 saatlik çalışma sonunda halatla çekerek kurtardı. Ekiplerin gece yarısına kadar uğraşarak kurtardığı 4 arkadaş, jandarmaya teslim edildi.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com