Fatih Altaylı’dan polise dolandırıcı isyanı: Hani ben dezenformasyon yapıyordum?

Gazeteci Fatih Altaylı, kendisini dolandırarak bilgilerini çalmaya çalışan kişinin yakalanması üzerine emniyete yönelik bir yazı kaleme aldı.

Kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıklayan Emniyet Genel Müdürlüğü‘ne ‘hack’ olayıyla ilgili gözaltı üzerinden yüklendi.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, geçtiğimiz günlerde kendisinin de aralarında bulunduğu bazı gazetecilerin kişisel bilgilerinin ele geçirildiğini belirterek tepki gösterdiği Emniyet Genel Müdürlüğü’nün (EGM) son açıklamasını değerlendirdi.

Altaylı, kendisi ile Ahmet Hakan, Fatih Portakal gibi bir bölümü gazeteci pek çok ünlü ismin kimlik ve tapu kayıtları dahil özel bilgilerinin birileri tarafından hacklendiğini, bunlar üzerinden ‘şantaj’ yapıldığını söylemişti. Söz konusu yazının ardından Emniyet, dezenformasyon yaptığı iddiasıyla Altaylı hakkında suç duyurusunda bulunulacağını duyurmuştu.

‘AYIP’

Altaylı, bugünkü yazısında Emniyet’in bu adımı ‘ayıp’ olarak niteledi ve “Mağdurun suçlu gösterildiği bir sistem mi yaratmak istiyorsunuz? Vatandaşı korumaktansa suçlamak daha mı kolay! Gerçek mi, dezenformasyon mu yarın telefonumla beraber savcılığa başvurduğum zaman herkes görecek zaten ama buna bile gerek kalmıyor” ifadesini kullandı.

‘BU ÇOCUK EN GİZLİ BİLGİLERİ NASIL ELE GEÇİRMİŞ?’

Altaylı şunları kaydetti: “Beni suçlayan Emniyet Genel Müdürlüğü dün resmi bir açıklama ile beni ve başka birçok kişiyi ‘Dolandırmaya çalışan’ kişinin yakalandığını söylüyor. Haydaaaa! Ben dezenformasyon yapıyorsam, dün yakaladığınızı açıkladığınız adam neyin nesi!

Bursa’da oturan 17 yaşında bir gençmiş. Öyle diyorsunuz açıklamanızda. Söylesenize ben dezenformasyon yapıyorsam, bu çocuk aralarında Ahmet Hakan’ın da, Fatih Portakal’ın, Nevşin Mengü’nün de bulunduğu sayısını bilmediğimiz kişinin, en gizli bilgilerini nasıl ele geçirmiş.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.