Orbit Haber

Demet Akalın Müzik yasağını Cumhurbaşkanına söyledi… Erdoğan kültür Bakanını yanına çağırıp talimat verdi

Demet Akalın Müzik yasağını Cumhurbaşkanına söyledi… Erdoğan kültür Bakanını yanına çağırıp talimat verdi
18 Nisan 2022 - 19:31

Ünlü Müzisyen Demet Akalın Cumhurbaşkanı ile katıldığı iftar programında herkesin merak ettiği o soruyu, müzik yasağının ne zaman kalkacağıını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorduğunu söyledi. Akalın, Erdoğan’ın Kültür Bakanını yanına çağırarak, talimat verdiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, sanatçılarla buluşmasının ardından şarkıcı Cenk Erken, “Sayın Cumhurbaşkanımızın iftar davetine katılan değerli sanatçılarımız; müzik yasağını gündeme getirdiler mi acaba? Bilgilendirirlerse bizleri, memnun oluruz.” mesajını yayınladı.

Davete katılan şarkıcı Demet Akalın, Eren’in bu sözlerine yanıt verdi. Akalın, “Bilgilendireyim… Elbette… Belki kimse cesaret edememiştir ama ben tüm müzisyenler adına rica ettim, söyledim.” ifadelerini kullandı.

“Kültür Bakanını çağırıp talimat verdi”

Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u yanına çağırdığını ifade eden Demet Akalın, “Çalışmaya başlayacaklarının sözünü aldım… Bekleyeceğiz, saygılar Cenk Bey…” dedi.

Geçtiğimiz yıl koronavirüs salgını gerekçe gösterilerek, eğlence mekanlarına gece 00.00’dan sonra müzik sınırlaması getirilmişti.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com