Bayramda Ankara’da bazı toplu ulaşım araçları ücretsiz olacak. İşte ücretsiz olacak toplu ulaşım araçları

Ankara Büyükşehir Belediyesi bayram süresince bazı toplu ulaşım araçlarının ücretsiz olacağı müjdesini verdi. Buna göre EGO’ya bağlı toplu taşıma araçları olan otobüs, metro, teleferik ve Ankaray bayram süresince başkent halkına ücretsiz hizmet verecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin aldıktan sonra ilan ettiği karara göre,   2, 3 ve 4 Mayıs 2022 tarihleri boyunca EGO bünyesindeki toplu ulaşım araçları ücretsiz olacak.

Mezarlıklara ring seferleri

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, Ramazan Bayramı için hazırlıklarını tamamlamasının ardından mezarlıklarla ilgili de çalışma yapıldığı ve mezarlıklara gitmek isteyenler için ücretsiz ring seferleri düzenleneceği bilgisi aktarıldı. Karşıyaka mezarlığı, Cebeci asri mezarlığı ve solfasol mezarlıklarına ücretsiz ring sefelreri düzenlenecek. Diğer mezarlıklarla ilgili ring seferi bilgilerine ABB sitesinden ulaşılabilir.

Özel halk otobüsleri de ücretsiz

Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda vatandaşlar, 2,3 ve 4 Mayıs 2022 tarihlerinde otobüs, metro, teleferik ve ANKARAY’dan ücretsiz olarak yararlanabilecek. EGO tarafından yapılan duyuru ile bayram boyunca saat 06.00’dan başlayarak gece saat 24.00’e kadar EGO’ya ait toplu taşıma araçları ücretsiz hizmet verecek.

Karşıyaka, Gölbaşı, Cebeci Asri, Solfasol, Kayaş, Ortaköy ve Sincan mezarlıklarına ücretsiz ring sefeleri

EGO, ayrıca arife gününden itibaren Karşıyaka Mezarlığı’nda 4, Sincan-Çimşit Mezarlığı’nda 2, Ortaköy Mezarlığı’nda ise 1 adet olmak üzere toplam 7 adet solo EGO otobüsü ile 08.00-18.00 saatleri arasında ring seferleri düzenleyecek. Saha denetim sorumluları ile Otobüs Filo Takip ve Raylı Sistem Kontrol Merkezlerince anlık olarak yapılacak gözetimlerde yolcu yoğunluğuna göre vatandaşların mağdur olmamaları için ilave otobüs ve tren seferleri de konulabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.