Başak Cengiz’in katili Samuray Kılıçlı Can Göktuğ Boz’a ağırlaştırılmış müebbet hapis

Başak Cengiz’in katili Samuray Kılıçlı Can Göktuğ Boz’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Avukatların cezai ehliyeti olmadığı yönündeki iddialarına rağmen sağlık kurulu cezai ehliyetinin tam olduğunu belirtti.

Mimar Başak Cengiz’i katleden sanık Can Göktuğ Boz’un yargılandığı davada karar çıktı. Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi Boz’un ağırlaştırılmış müebbet hapsine hükmetti.

Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına, Başak Cengiz’in anne ve babası, yakınları, nişanlısı ile tarafların avukatları da duruşmada hazır bulundu.

Savcılık mütalaasında, sanık Can Göktuğ Boz’un “tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, “silahla tehdit” suçundan 2 yıldan 5 yıla, “ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletleri satın alma, taşıma veya bulundurma” suçundan da 6 aydan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılması istemişti.

Karar duruşmasında mahkeme, sanık Boz’un ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Olayın geçmişi

Barbaros Mahallesi’nde 9 Kasım 2021’de akşam bir sitenin önünde yürüyen Başak Cengiz, bu sitede oturan Can Göktuğ Boz’un kılıçlı saldırısına uğramıştı. Vücudunun çeşitli yerlerinden ağır şekilde yaralanan Cengiz, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.