Bankalara 50 bin Lira altında borcu olanlara müjde: O borçları hazine ödeyecek! İşte başvuru şartları

Ekonomik darboğaz ile birlikte çok sayıda avatndaşın bankalara olan borçları birikmeye başladı. Devlet devreye girdi, o borçların ödenmesi için hazine desteği devreye sokuldu. Banka borçlarının 50 Bin liraya kadar olan kısmını Halkbank vasıtasıyla devlet ödeyecek. Peki nasıl başvuru yapılacak? Başvuru şartları neler?

Banka borçlarını hazine ödeyecek!

Türkiye ekonomik krizle mücadele ederken devlet bu duruma sessiz kalmadı. Hazine ve maliye bakanlığı ile Adalet bakanlığı ortak hareket ederek neler yapılabileceği konusunda çalışmalara başladı. Yapılan çalışmalar sonucunda HalkBank vasıtasıyla 50 Bin lira altında borcu olanların borçlarının ödenmesi kararlaştırıldı. Halkbank 50 Bin liralık desteğin nasıl verileceğini açıkladı.

50 Bin Lira banka borcu desteği nasıl verilecek?

Halkbank vasıtasıyla verilecek devlet desteğinin ayrıntıları belli oldu. Buna göre bankalara 50 bin liraya kadar borcu olan vatandaşlar, Halkbank şubelerine başvuracak. Borçlarının düşük faizle Halkbanka aktarılmasını sağlayacak.

Kimler başvuru yapabilir?

Halkbankın 50 bin liraya kadar borcu olanlara sağladığı devlet desteği için 50 bin liraya kadar borcu olup, takipte ödemesi bulunmayan herkes başvuru yapabilecek.

Başvuru şartları neler?

50 Bin liraya kadar borcu olanlara devlet desteği verilmesi için başvuru şartları neler sorusu da vatandaşın merak ettiği sorulardan. Buna göre başvuru şartlarının başında borç tutarının 50 Bin lirayı aşmaması geliyor. Bu şartlara uyan kişiler başvuru yapabilecek.

50 Bin lira SGK kredisi nedir?

Devletin 50 Bin lira faizssiz SGK kredisi için de vatandaşlar yapılabileceklerin ne olduğunu merak etmekle meşgul.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.