Avrupa’dan kredi alma yolları neler? Avrupa’dan kolay kredi başvurusu!

Ülker Kek, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 75 milyon Euroluk kredi anlaşması imzaladı. Avrupa’dan kredi alma yolları neler? Avrupa’dan kolay kredi başvurusu!

75 milyon Euro’luk kredi anlaşması

Orbit – Ülker Kek, Nisan 2023’te Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 75 milyon Euro’luk kredi anlaşmasını uzattı. Yeni sözleşme, Ülker Kek ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) arasındaki sürdürülebilirlikle ilgili ilk kredi anlaşmasıdır.

Ülker Kek CEO’su Mete Boygan

İmza töreninde Ülker Kek CEO’su Mete Boygan, “Küresel piyasaların bulunduğu bu hassas dönemde bize ve ülkemize güvendiği için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’na teşekkür ediyorum. Bu kredinin sürdürülebilirlikle ilişkilendirilmesine büyük önem veriyoruz çünkü kuruluşumuzdan bu yana faaliyetlerimizi ‘savurgan şirket’ modeline göre yürütüyor ve sürdürülebilirlik çalışmalarımızı işimizin merkezinde tutuyoruz. Karbon emisyonu olmadan büyürken, su ve enerji verimliliği, atıkların azaltılması, gıdanın korunması, insan kaynakları, sürdürülebilir hammadde temini ve üretim kalitesi başta olmak üzere hedeflerimiz doğrultusunda projeler üretiyoruz.”

yeşil hedefler peşinde koşan tüm şirketler

Ebrd’nin Tarım Endüstrisi Ekip Direktörü Natalya Zhukova, ebrd’nin sürdürülebilirliğe odaklandığını vurguladı: “Sürdürülebilirlik tüm endüstrilerin merkezinde olmalıdır. EBRD olarak yeşil hedefler peşinde koşan tüm şirketlere destek olmaya hazırız. Ülker gıda sektörünün en önemli şirketlerinden biri ve bu kredinin şirketin sürdürülebilirlik referanslarını daha da güçlendireceğine inanıyoruz. Bu işbirliğinin sektördeki tüm oyunculara örnek olmasını ve sektör genelinde dönüştürücü bir etkiye sahip olmasını istiyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika