Arka sokaklar dizisinde Süleyman Soylu’ya sığınmacı göndermesi!

Her bölümü merakla beklenip ilgiyle izlenen arka sokak dizisinde sığınmacıların Türk Kkızlarının videolarını çekiğ başta tiktok olmak üzere çeşitli sosyal medya mecralarında paylaşmaları konusu ele alındı. Bir grup sığınmacının videosunu çektiği Türk kızının şikayetçi olmasıyla başlayan olayda, çekilen videolar da izleyicilere gösterildi.

Kocası sığınmacılara saldırdı

Karısının videosunu sosyal medyada görünce çılgına dönen kocası, önce eşine şiddet uyguluyor. Eşinin şikayeti üzerine polis tarafından alınan koca başına gelenleri anlatınca, başkomiser Hüsnü ve ekibi söz konusu sığınmacıları yakalıyor.

Suç işleyip serbest bırakılan sığınmacılar

Arka sokaklar dizisinde suç işleyip serbest bırakılan sığınmacılara da gönderme yapıldı. Video çeken sapık sığınmacının ağabeyinin de böyle bir sığınmacı olduğu vurgulandı.

Hırsız sığınmacılar da ele alındı

Arka sokaklar dizisinde ele alınan bir başka konu ise toplumun huzurunu bozan suçlar işleyen sığınmacılardı. Hüsnü başkomiserin yeni evlendiği hamile eşi Esra da böyle bir sığınmacı tarafından bıçaklandı.

İçişleri Bakanına gönderme mi?

İçişleri bakanı Süleyman Soylu, katıldığı son televizyon programında sığınmacıların suç oranlarının düşük olduğunu, apıklık gibi bir durumun ise söz konusu olmadığını savunmuştu. Selfi çekinen sığınmacıların, arkalarında ne olduğuna dikkat etmediğini öne sürmüştü. Arka sokaklar dizisindeki bu sahneler, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya gönderme olarak algılandı.

Arka sokaklar dizisi daha önce de defalarca toplumdaki çeşitli sorunları gündeme taşımıştı. Terör sorunu, FETÖ ile mücadele gibi konular da dizide işlenen konular arasında yerlerini almıştı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika