Almanya’da göçmenlere büyük destek programı başladı. İşte verilecek destekler ve şartları.

Almanya’da göçmenlere büyük destek programı başladı. İşte verilecek destekler ve şartları.

Almanya’da Hessen eyaleyi hükümeti göçmelerin adaptasyonunu sağlamak için göçmen girişimci programını başlattı. “Göçmen Girişimciler ve Çeşitlilik (MUV) projesi” için adres Wiesbaden olacak.

Göçmen işletmelerin ekonomiye katkıları, yeterince tanınmıyor

Almanya’da resmi verilere göre her beş müteşebbisden biri göçmen. Göçmen girişimcilerin oranı, son yıllarda bütün meslek gruplarında büyük bir artış gösterdi. Artış, özellikle bölgesel ekonomi ve istihdam için önemli olan küçük ve orta ölçekli işletmeler düzeyinde ortalamanın üzerinde oldu. Ancak göçmen işletmelerin ekonomiye katkıları, yeterince tanınmıyor. MUV, göçmen girişimcilerin başarılarını daha görünür hale getirmek istiyor.

“Bir kişinin işlettiği dükkanlar”

Wiesbaden’de bir kuaför salonu işleten Vafa Riazi, göçmen işletmeleri “Genellikle köşedeki küçük dükkandır, bir kişi tarafından işletilir” diye tanımladı. MUV deneyimi bulunan Riazi, “Hemen hepsi, her bir günü kazanmaları gerekir. Bu, genellikle buraya yeni gelenler için, burada yaşayanlardan daha zordur. İşletme konuları hakkında yeni bilgi kazanımları, yeni deneyimler, bilgi alışverişleri kendilerine yardımcı olabilir. MUV projesinde tam da bunu elde edersiniz” dedi.

Almanya’da desteğe nasıl başvuru yapılır?

Projeye ilgi duyanların hemen başvurabilecekleri, KUBİ MUV ekibiyle görüş alışverişinde bulunabilecekleri kaydedildi. Başlangıç ​​etkinliği “Roncalli-Haus, Friedrichstraße 26 – 28, Wiesbaden” adresinde, 9 Mayıs 2022 Pazartesi günü, saat 18.30’da gerçekleştirilecek. Etkinlikte mentorluk grupları oluşturulacak ve ilk MUV eğitim kursları, çalıştaylarda teknik bilgi alışverişi yapılacak. Proje, başarılı katılım için sertifikaların verileceği Aralık 2022’de sona erecek. Katılımcı sayısı sınırlı tutulduğundan, ilgi duyanların erken kayıt yaptırılmaları tavsiye edildi.

Almanya’ya nasıl gidilir? ALmanya’da Türklere destekler neler? Almanya vizesi en kolay nasıl alınır? Kolay Almanya vizesi? Almanya’ya gitme haberleri. Almanya Büyükelçiliği. ALmanya Başkonsolosluğu. Almanya vizesi nasıl alınır? Almanya’ya kaçak gidiş. ALmanya’da Türk olmak. Almanya’ya göçmek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.