Aile Bakanlığı ulaşım desteğine yüzde 50 zam geldi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı, engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazileri ücretsiz olarak taşıyan şehir içi özel halk otobüsü ve deniz ulaşım aracı sahiplerine yapılan aylık gelir desteği ödemelerini artırdı. Aile Bakanlığı ulaşım desteğine yüzde 50 zam geldi!

yüzde 50 oranında artırıldı

Orbit – Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik değişikliğiyle, 1 Temmuz tarihinden itibaren, şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir özel denizyolu ulaşımı aracına ödenen aylık destek ödemesi miktarı yüzde 50 oranında artırıldı. Buna göre, Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyelerinde şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracına ödenen aylık destek miktarı 4 bin 500 liraya yükseltildi.

şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracına ödenen aylık destek 2 bin 700 liraya çıkarıldı

Büyükşehir belediyesi olmayan illerde ise şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracına ödenen aylık destek 2 bin 700 liraya çıkarıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, engelli ve yaşlıların ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanmaları uygulaması kapsamında 2015’ten bu yana 1 milyar 662 milyon lira gelir desteği ödemesi yaptı. Bu yönetmelik değişikliğiyle birlikte, ücretsiz şehir içi ulaşım hizmetlerinden yararlanan vatandaşlar daha fazla destek almaya devam edeceklerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika