Ağaçlar Ayakta ölür Nevra Serezli Ankara ve Yozgat’ta sahneye çıkacak! İşte tarih ve fiyatları!

Çocuklarını bir uçak kazasında kaybeden bir aile, hayatta kalan tek varlıkları olan torunlarına tutkuyla bağlıdır. Ancak, geleneklere bağlı olan dede, hırsızlık yapen yakaladığı torunuyla bağlarını koparmıştır. Ağaçlar Ayakta ölür Nevra Serezli Ankara ve Yozgat’ta sahneye çıkacak! İşte tarih ve fiyatları!

Torun rolü oynayacak birileri

Orbit – Yıllar sonra, büyükannenin sağlık sorunları nedeniyle son kez torununu görmek isteği üzerine dede, torunun nerede olduğunu bilmediği için “dilek tut” derneğine başvurur. Eşi ile son isteğini yerine getirmek için torun rolü oynayacak birileri bulmasını ister.

Gerçek torunun ortaya çıkmasıyla yıkılır

Büyükannenin, gerçek torundan habersiz yaşadığı yalan dünyası, gerçek torunun ortaya çıkmasıyla yıkılır. Casona, İspanya İç Savaşı sonrasında yazdığı bu oyunda, yalan dünyasının içinde bile iyiliğe sığınmanın bir gereksinim olduğunu vurgulamıştır.

Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenen oyunun farklı bir versiyonu

Türkiye’de daha önce Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenen oyunun farklı bir versiyonu, Yıldız Kenter’in başrolde oynadığı bir film olarak gösterilmiştir. Nevra Serezli, bu oyunla sahneye 11 yıl aradan sonra dönmüş ve yedi farklı ödül kazanmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.