Orbit Haber

3250 Bekçi alımı için süreç başladı. İşte bekçi olmak için başvuru şartları ve gerekenler

3250 Bekçi alımı için süreç başladı. İşte bekçi olmak için başvuru şartları ve gerekenler
29 Nisan 2022 - 5:51

Emniyet Genel müdürlüğü bekçi alımı için süreci başlattı. İlan Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İlanda bekçi olmak için başvuru şartları da açıklandı.

Halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla görevlendirilen Çarşı ve Mahalle Bekçiliği için Resmi Gazete’de 3 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacağı belirtilmişti. Süreçle ilgili ilk duyuru yapıldı.

Bekçi alımı başvuru adresi

Resmi Gazete’de yayımlanan Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımı ile ilgili araştırmalar vatandaşlar tarafından yapılmaya başlandı. Halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla görevlendirilen Çarşı ve Mahalle Bekçiliği için Resmi Gazete’de 3 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacağı belirtilmişti. Süreçle ilgili ilk duyuru yayımlandı ve başvuru tarihleri belli oldu.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi (PA) Başkanlığının, 3 bin 250 erkek çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılmasına ilişkin ilanı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, 81 ilde istihdam edilmek üzere 3 bin 250 erkek çarşı ve mahalle bekçisi alınacak.

Adaylar, 28 Nisan-13 Mayıs’ta “http://www.pa.edu.tr” adresinden e-Devlet şifresiyle giriş yaparak ön başvurularını gerçekleştirebilecek.

Alıma ilişkin sınav takvimi de yine aynı adresten ilan edilecek.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com