2 Yıldır salgın nedeniyle kapalıydı açılmasıyla tıklım tıklım dolması bir oldu

2 Yıldır salgın nedeniyle kapalıydı açılmasıyla tıklım tıklım dolması bir oldu

Pandemi önlemleri kapsamında iki yıldır ziyarete kapalı olan Hz. Muhammet’in hırkası Hırka-i Şerif ziyarete açıldı. Hırka-i Şerif 29 Nisan’a kadar ziyarete açık kalacak ve vatandaşlar gidip görebilecek. İlk ziyaret günü aşırı bir kalabalığın akın ettiği Hırka-i Şerifte vatandaşların heyecanı var.

Hz. Muhammed’in vasiyetiyle Veysel Karani Hazretleri’ne hediye edilen kutsal emanetlerden biri olan ve 1851 yılından bu yana Fatih’teki Hırka-i Şerif Camii’nde muhafaza edilen Hırka-i Şerif, iki yıl aradan sonra bugün ziyarete açıldı.

Açılışa, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Kültür Müdürü Coşkun Yılmaz, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan katıldı.

Ziyaretçiler, cami içerisine alınmadan önce dualar okundu. Açılışın ilk gününde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar hem dua etti hem de duygulu anlar yaşadı.

Ziyaret saati hafta sonu sabah 9’dan akşam 6’ya.

Hırka-i Şerif nerede?

Hırkai Şerif Fatih’in Hırka-i Şerif mahallesinde. Vatan caddesindeki emniyet müdürlüğünün olduğu bölgede otobüsten inildiğinde, Emniyet Müdürlüğünün yanından yukarı çıkıp, 3. sokaktan sola dönünde Hırka-i Şerif camiine ulaşılacaktır.

Hırka-i Şerif nerede? Hırka-i Şerif camine nasıl gidilir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika