Orbit Haber

15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir’in kabrine bayram akını

15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir’in kabrine bayram akını
01 Mayıs 2022 - 14:56

15 Temmuz gecesi aldığı emirle canını hiçe sayarak hainlere karşı duran Ömer Halisdemir’in kabri bayramda ziyaretçi akınına uğradı.

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında, Ankara’da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci general Semih Terzi’yi vurduktan sonra şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in Niğde’deki kabrinde, Ramazan Bayramı arifesinde ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

Kur’an-ı Kerim okudu, dualar etti

Halisdemir’in Bor ilçesi Çukurkuyu beldesinde bulunan kabrine gelen çok sayıda ziyaretçi, Kur’an-ı Kerim okudu, dualar etti.

Şehidin babası Hasan Hüseyin Halisdemir de oğlunun kabri başında dua okudu, su döktü.Arife günü oğlunun kabrini ziyaret ettiğini söyleyen Halisdemir, “Hem gururlu hem de hüzünlüyüm. Allah gani gani rahmet eylesin, oğlum çok değerli bir çocuktu, çok başarılı bir çocuktu, vatan için, millet için, Türk milletine bir vatan bağışladığı için minnettarım” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com