Yurtdışından Üniversitelerin denklik süreci e imza ile yapılacak

YÖK tarafından hazırlanan Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Tanıma ve Denklik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yurtdışından Üniversitelerin denklik süreci e imza ile yapılacak

“Görülmüştür” kaşesi basılmasına gerek kalmayacak

Orbit – Yeni düzenlemeye göre, diploma denklik belgeleri güvenli elektronik imza ile imzalanacak ve başvuru sahipleri doğrulama kodlu olarak elektronik ortamdan belgelerini temin edebilecekler. Güvenli elektronik imza kullanıldığında “Görülmüştür” kaşesi basılmasına gerek kalmayacak.

Yönetmelik, Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından alınmış diplomaların tanıma ve denklik işlemleri

Ayrıca, mezuniyet tanma veya diploma denklik belgelerinin fiziksel olarak teslim edilmesine gerek kalmayacak. Ancak, bu düzenleme tarihinden önce tanzim işlemlerine başlanan adayların belgeleri ıslak imzayla imzalanarak fiziksel olarak düzenlenecek. Yönetmelik, Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından alınmış diplomaların tanıma ve denklik işlemleri sonucunda düzenlenen mezuniyet tanıma ve diploma denklik belgesinin şekli ve içeriğinin Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenmesi hükmünü değiştirmiyor.

  • Anahtar kelimeler
  • yök

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika