Yılmaz Tunç Adalet Bakanlığı görevini Bekir Bozdağ’dan devraldı!

Adalet Bakanlığı’nda gerçekleştirilen devir teslim töreniyle birlikte, Yılmaz Tunç, Adalet Bakanlığı görevini Bekir Bozdağ’dan devraldı. Yılmaz Tunç Adalet Bakanlığı görevini Bekir Bozdağ’dan devraldı!

demokrasinin güçlenmesi yolunda önemli reformlar

Orbit – Devir teslim töreni sırasında konuşan Tunç, seçim döneminde kendilerini destekleyen aziz Türk milletine teşekkürlerini sunarak, adaletin temelinde insan olduğunu ve bu anlayışla demokrasinin güçlenmesi yolunda önemli reformları hayata geçirdiklerini söyledi. Yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığının güçlendirilmesi ile hukuk devletinin tahkim edilmesi konularında önemli adımlar atarak, sessiz devrim denilebilecek işlere imza attıklarını ifade eden Tunç, önemli mevzuat değişikliklerini milletin hizmetine sunduklarını açıkladı.

reform süreçlerine dikkat

Tunç, hükümetin öncülüğünde gerçekleştirilen reform süreçlerine dikkat çekerek, Türkiye’nin hukuk devleti ilkesinin tahkim edilmesi için vesayet anlayışının tarihe gömülmesinde Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en önemli yol arkadaşı olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın önemli roller üstlendiğini vurguladı. Ayrıca yeni demokratik sivil Anayasa konusunda da uzlaşmanın sağlanması temennisinde bulundu.

Bekir Bozdağ ise Yılmaz Tunç’u tebrik ederek

Devir teslim töreninde konuşan Bekir Bozdağ ise Yılmaz Tunç’u tebrik ederek, yaptıklarının kayıtlarda, milletin ve devletin şahitliğinde olduğunu söyledi. Bozdağ, Tunç’un daha önceki başarıları ve hizmetleriyle görevi başarıyla sürdüreceğine inandığını ifade etti.

Adalet politikaları

Bakan Bozdağ, hükümetteki en önemli noktalardan birinin adalet politikaları olduğuna dikkat çekti ve adaletle ilgili politikaları Tunç’un etkin bir şekilde uygulayacağına inandığını söyledi. Bozdağ, Tunç’un kendilerine çok yardımcı olduğunu ve bu görevinde her zaman yanında olacaklarını da belirtti.

Türkiye’de hukuk devleti ilkesinin güçlendirilmesi

Sonuç olarak, Türkiye’de hukuk devleti ilkesinin güçlendirilmesi ve demokrasinin tahkim edilmesi yolunda atılan adımların devam edeceği, Adalet Bakanlığı’nın yeni Bakanı Yılmaz Tunç tarafından da sürdürüleceği belirtiliyor. Milletimizin beklentileri doğrultusunda adaletin daha da güçlendirileceği ve hukukun üstünlüğünün korunacağı umuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.