Ümit Özdağ Bursa’da 5 ilçede belediye hedefliyor!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Bursa’da en az 5 ilçede belediye başkanlığı almayı hedeflediklerini belirtti. Ümit Özdağ Bursa’da 5 ilçede belediye hedefliyor!

Zafer Partisi’nin varlığı ve politikası sayesinde

Orbit – Özdağ, kadın ve genç seçmenin gösterdiği ilgi sayesinde Zafer Partisi’nin hızlı bir etki sağladığını ifade etti. Ayrıca, geçmişte yaptığı ittifakla ilgili olarak, Altılı Masa bileşenlerinin kendilerini “oyları bölmekle” suçladığını ancak Zafer Partisi’nin varlığı ve politikası sayesinde Erdoğan’ın birinci turda kazanmasının engellendiğini söyledi.

Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliği

Özdağ, yerel seçimde muhalefeti değiştirmek isteyenlerin Zafer Partisi’ni tercih etmeleri gerektiğini belirtirken, partisinin Türkiye’nin kuruluş esaslarından taviz vermeyen tek parti olduğunu vurguladı. Ayrıca, Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliği duruşunu benimsediklerini ifade etti.

AK Parti içinde eridi

Özdağ ayrıca, siyasetin sosyolojisinin değiştiğini ve merkez sağ ve merkez sol kavramlarının artık sosyolojik gerçeği izah etmediğini belirtti. Merkez sağın şekil değiştirdiğini, niteliğinin değiştiğini ve bir bölümünün AK Parti içinde eridiğini, bir bölümünün de CHP’ye yaklaştığını söyledi. Merkez solun bir bölümünün CHP’li olduğunu ancak CHP’nin sosyolojik olarak kendi milliyetçiliğini muhafaza ettiğini ifade etti.

Son olarak, Ümit Özdağ’ın eski MHP’li dostu Birol Mumcu ve eşi Nilüfer Mumcu ile yaptığı görüşme sırasında Nilüfer Mumcu’nun Zafer Partisi’ne katıldığı ve rozetinin de Özdağ tarafından takıldığı belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika