Ümit Dikbayır Meral Akşener’in neyi oluyor? Ümit Dikbayır kimdir?

işte Ümit Dikbayır’ın daha detaylı biyografisi: Ümit Dikbayır Meral Akşener’in neyi oluyor? Ümit Dikbayır kimdir?

Ümit Dikbayır kaç yaşında?

Orbit – Ümit Dikbayır, 1968 yılında Sakarya’da doğmuştur. Eğitim hayatına Hendek’te başlamış ve lise eğitimini Sakarya 1. Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamlamıştır.

Ümit Dikbayır nerede askerlik yaptı?

1989 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra aile şirketinin yönetim kurulu başkanı olarak görevine başlamıştır. 48 yıllık bir aile firmasını yönetme sorumluluğunu üstlenmiş ve bu alanda başarılı bir iş hayatı sürdürmüştür.

Ümit Dikbayır görevi ne?

Ümit Dikbayır aynı zamanda İYİ Parti’nin Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi olarak aktif bir rol oynamaktadır. İYİ Parti içerisinde Mali İşler Başkanı görevini üstlenmiş ve 28. Dönem Sakarya Milletvekili olarak seçilmiştir.

Ümit Dikbayır evli mi?

Evli olan Ümit Dikbayır, 2 çocuk babasıdır. Hem iş hayatında hem de siyasette aktif bir şekilde görev yaparak, Sakarya Milletvekili olarak hizmet vermektedir.

Ümit Dikbayır Meral Akşener’in yeğeni mi?

Evet, doğru Ümit Dikbayır Meral Akşener’in yeğeni. Ümit Dikbayır’ın Meral Akşener ile akraba olduğu haberleri de gündemde yer almaktadır. Akşener, daha önce yaptığı bir konuşmada Dikbayır ile kuzen olduklarını açıklamış ve bu ilişkiyi doğrulamıştır. Akşener, “Gerçekten kan akrabam. Onun babaannesi benim halamdı. O da bana hala diyor. Kuzenler kavuştuk. Haydi bakalım doğru Bilecik Söğüt’e” ifadeleriyle aile bağlarını vurgulamıştır. Bu durum, Ümit Dikbayır’ın siyasi kariyeri ve İYİ Parti içindeki konumu hakkında tartışmalara yol açmıştır.

Meral Akşener Ümit Dikbayır ile bağları neden kopardı?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Seçimlere 81 ilde tek başımıza gireceğiz” açıklamasının ardından parti içinde ayrışmalar ve istifalar yaşanmıştır. Akşener, “Oğlunun banka hesaplarının gayri resmi kontrol edildiğini” iddia ederek, “Benim ve ailemin belediyelerde işi-gücü yok. Kanıtlanırsa siyaseti bırakırım” şeklinde bir açıklama yapmıştır.

Bu iddiaların merkezinde yer alan İYİ Parti Sakarya Milletvekili ve eski Genel Muhasibi Ümit Dikbayır, yaptığı açıklamada, “Hakkımdaki iddiaların bir tanesi bile kanıtlanırsa milletvekilliğinden istifa edeceğim” demiştir. Dikbayır, parti Disiplin Kurulu Başkanlığı’na başvurarak iddiaların açıklığa kavuşturulmasını talep etmiş ve sonuç alamazsa Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na başvuracağını belirtmiştir.

Dikbayır, Akşener’in İstanbul’daki parti toplantısında yaptığı açıklamaları değerlendirirken, “Genel Başkan konuşmasında dil değiştirdi. Önce banka hesaplarının incelendiğini söyledi, şimdi ise ‘benim değil, kocamın ve gelinimin hesapları incelenmiş’ diyor. Önce bu gayri resmi incelemenin devletten geldiğini söyledi, şimdi ise ‘Bu bilgi gayri resmi olarak ulaştı’ diyor. Bankaya resmi olarak soruşturma yapacaklarını, banka yetkililerinin ‘Bilmiyoruz’ diyebileceğini belirtiyor. Kimin banka hesabına girildiği bilgisayar incelemesiyle hemen ortaya çıkar. Genel Başkan’ın bu iddiaların gayri resmi olduğunu söylemesiyle ağız değiştirdi. Bu iddiaların hepsi dedikodu ve iftira olduğu ortaya çıkmıştır. Genel Başkan’dan beklentim, beni nasıl kamuoyu önüne attılarsa, şimdi de kamuoyu önünde çıkıp ‘Beni yanıltmışlar’ diyerek açıklama yapmasıdır. Kendisini kim yanılttıysa ve bu iftiraları kim ortaya getirdiyse gereğini yapmalıdır.” şeklinde değerlendirmelerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika