Türkiye’den KKTC’ye kitap hediyesi!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) talebi doğrultusunda öğrenciler için ücretsiz ders kitabı gönderdi. Türkiye’den KKTC’ye kitap hediyesi!

Toplamda 513 çeşit kitap gönderildi

Orbit – Milli Eğitim Bakanlığı, geçen yıllarda da olduğu gibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin talebi doğrultusunda öğrenciler için ücretsiz ders kitabı gönderdi. 2023-2024 eğitim öğretim yılı başlangıcında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki okullarda öğrenim gören öğrenciler için gönderilen ücretsiz ders kitapları sahiplerine ulaştı. KKTC’deki öğrencilere ilk ve ortaokullar için 76, lise kademesinde 106, mesleki eğitimde 234, özel eğitimde 97 çeşit olmak üzere toplamda 513 çeşit kitap gönderildi. KKTC’ye ulaşan kitap sayısı ise 562 bin 632 adet oldu.

KKTC Öğrencileri için ücretsiz ders kitabı

KKTC Öğrencileri için ücretsiz ders kitabı göndermesiyle ilgili olarak, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), KKTC’nin talebi üzerine 2023-2024 eğitim öğretim yılında da desteğini sürdürdü. Bu kapsamda KKTC’deki okullarda eğitim alan öğrencilere birçok farklı ders kitabı gönderildi. İlk ve ortaokul öğrencileri için 76, lise öğrencileri için 106, mesleki eğitimde olanlar için 234, özel eğitim öğrencileri için ise 97 farklı kitap türü gönderildi. Toplamda 513 çeşit kitap KKTC’ye ulaştı ve 562 bin 632 adet kitap öğrencilere teslim edildi. Bu şekilde MEB, KKTC’deki öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.