Orbit Haber

Türk Eğitim-Sen’den HDP’ye “Soykırım” tepkisi!

Türk Eğitim-Sen’den HDP’ye “Soykırım” tepkisi!
24 Nisan 2022 - 12:21

Türk Eğitim-Sen’den HDP’ye “Soykırım” tepkisi: TBMM’de Milletvekili sıfatıyla oturamaz!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, bölücü terör örgütünün payandası olan bir siyasi partinin milletvekilinin sözde Ermeni soykırımının tanınması hakkında kanun teklifi hazırlayarak, TBMM’ye sunmasına sert tepki gösterdi.

Sözde milletvekilinin ya istifa etmesi ya da vekilliğinin düşürülmesi gerektiğini bildiren Geylan, “Türk’ün tertemiz tarihine leke sürmeye çalışan bir müfteri, TBMM’de milletvekili sıfatıyla oturamaz! TBMM Başkanlığı, böylesi cüretlere müsaade etmemelidir. Türk Milleti Asildir Soykırım Yapmaz!” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Türk’ün tertemiz tarihine leke sürmeye çalışan bir müfteri, TBMM’de milletvekili sıfatıyla oturamaz!

Sözde milletvekili ya istifa etmelidir ya da vekilliği düşürülmelidir.

“Ermeni soykırımı bu topraklarda gerçekleşti” yalanıyla kanun teklifi verilmesi de asla kabul edilemez.TBMM Başkanlığı, böylesi cüretlere müsaade etmemelidir.Türk Milleti Asildir Soykırım Yapmaz!”

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com