Türk Bayraklı balonları patlattılar: Bozyazı’da skandal etkinlik!

Türk Bayraklı balonları patlattılar: Bozyazı’da skandal etkinlik!  23 Nisan kutluyoruz diye Türk Bayraklı balonları patlattılar.

Skandal tören Mersin’in Bozyazı İlçesi’nde gerçekleşti. İlçedeki Kaledibi Şehit Turan Kılıç İlkokulu’nda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları düzenleniyordu. Törenlerde Türk Bayraklı balonlar patlatılarak oyun oynandı. Tepkiler üzerine ilçede hareketlilik yaşandı.

Öğretmen balonları ortaya attı

Ortaya atılan ve üzerinde Türk bayrağını temsil eden ay yıldız bulunan balonlar, bir öğretmenin verdiği komutla patlatılma gösterisi düzenlendi. Öğrenciler etrafta toplanan veliler, arkadaşlarının gözleri önünde yerdeki balonları tekmeleyerek patlatmaya çalıştı.

Görüntülere tepki yağdı

Türk bayraklı balon patlatma oyunu ile ilgili görüntülerin sosyal medya hesaplarından paylaşılması büyük tepki gördü. Çok sayıda vatandaş görüntüleri skandal olarak nitelendirirken, sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapılmasını istedi.

“Hiç hoş görüntü değil”

Bu arada 1996 yılında Bingöl’de 27 arkadaşı ile birlikte şehit edilen Turan Kılıç’ın, Bozyazı’da yaşayan kardeşi Adem Kılıç, skandal görüntüye tepki gösterdi. Görüntüleri izlediğini belirten acılı kardeş Adem Kılıç, “Hiç hoş bir görüntü değil. Bu görüntü ile şehitlerimizin kemiklerini sızlattılar” demekle yetindi.

İdari ve cezai soruşturma

Skandal görülerle ilgili Bozyazı Kaymakamlığı idari yönden, Cumhuriyet Savcılığı ise cezai yönden çifti soruşturma başlattığı öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika