Telefonu suya düştü diye barajı boşalttırdı… Bilin bakalım hangi ülke?

Hindistan’da Chhattisgarh eyaletinde bir devlet yetkilisi, özçekim yaparken Kherkatta Barajı’na düşürdüğü telefonunu almak için barajı boşalttırdı. Telefonu suya düştü diye barajı boşalttırdı… Bilin bakalım hangi ülke?

Su boşa gitmemiş çiftçiler kullanacakmış!

Orbit – Rajesh Vishwas adlı yetkili, öncelikle bölgedeki dalgıçlara başvurdu ancak sonuç alamayınca ücretini ödediği su pompasını devreye soktu. 2 milyon litre suyun boşaltılmasıyla telefonu kurtaran Vishwas hakkında soruşturma açıldı. Yetkili, suyu boşaltmak için bir baraj görevlisinden izin aldığını ve suyun çiftçilerin kullanımına sunulacağını belirtti. Ancak, çiftçilerin suya ihtiyacı olmadığının ortaya çıkmasıyla birlikte, Vishwas’a görevi kötüye kullanmaktan soruşturma açıldı.

 Kherkatta Barajı’na düşen telefonunu almak için harekete geçti

Hindistan’da bir hükümet yetkilisi, özçekim yaparken suya düşürdüğü telefonunu kurtarmak için barajı boşalttırdı.

BBC’nin haberine göre, Hindistan’ın Chhattisgarh eyaletinden Rajesh Vishwas, özçekim yaparken Kherkatta Barajı’na düşen telefonunu almak için harekete geçti.

Baraja düşen 1200 dolar değerindeki telefonunun bulunması için önce bölgedeki dalgıçlara başvuran Vishwas, çabaların sonuçsuz kalması üzerine, ücretini ödediği dizel yakıtlı su pompasını devreye soktu.

Telefonu kurtarmak için çalıştırılan su pompası, barajdan 3 günde 2 milyon litre su boşalttı.

Olayın ardından görevi kötüye kullanmaktan hakkında soruşturma açılan Vishwas, telefonunda gizli hükümet belgeleri olduğunu ileri sürdü.

Vishwas, suyu boşaltmak için bir baraj yetkilisinden “sözlü izin” aldığını; yetkilinin, pompalanan suyun civardaki bir sulama kanalına yönlendirilerek çiftçilerin kullanımına sunulacağını söylediğini iddia etti.

Boşaltılan suyun 600 hektarlık tarım arazisine yetecek miktarda olduğu belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.