Somer şefe 22.5 yıl hapis talep edildi: İşte hakkındaki suçlamalar!

Restoran sektörünün ünlü şeflerinden Somer Sivrioğlu, Beşiktaş’ta devraldığı restoranın istinat duvarının çökmesi sonucu bir kişinin hayatını kaybetmesi ve bir kişinin yaralanması olayıyla ilgili olarak “Bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” suçundan 22 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor. Somer şefe 22.5 yıl hapis talep edildi: İşte hakkındaki suçlamalar!

Somer Sivrioğlu ve beraberindeki 6 kişi

OrbitSomer Sivrioğlu ve beraberindeki 6 kişi, bahçe duvarının çökmesi ile kişilerin ölümünü veya yaralanmasını öngörebilecek durumda olmalarına rağmen, duvarın ruhsatlandırma yapılmadan, bakım, tadilat, onarım veya güçlendirme işlemlerini yaptırmadan kullanmaya ve kullandırmaya devam etmeleri nedeniyle suçlanıyor.

Şüpheliler yasal mevzuata, bilime ve fenne uygun şekilde duvarın tadilini ve onarımını yaptırmaları durumunda duvarın çökmeyeceğinin aktarıldığı iddianamede, şüphelilerin dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırı davranmaları sonucu Baha Eddin Ali Hafez Shanableh’in yaralanmasına ve Ahmad Muhammed Salem Lubbad’ın ölümüne neden oldukları belirtiliyor.

Sanıklar Somer Sivrioğlu ile 6 şüphelinin “Bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” suçundan 2 yıl 8’er aydan 22 yıl 6’şar aya kadar hapis cezasına çarptırılmaları talep ediliyor.

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmaya, mülk sahibi sıfatında yer alan tutuksuz sanıklar Mehmet Levent Kula, Sevinç Kula, Gülay Kula, Sakine Öçal, avukatlarıyla birlikte katıldı. Sanık Somer Sivrioğlu’nun avukatı bir sonraki celse müvekkilini hazır edeceğini belirtti.

Somer Sivrioğlu, Kazım Evirgen ve Kadri Berk Cemal’in avukatları

Mahkeme heyeti sanıklar Somer Sivrioğlu, Kazım Evirgen ve Kadri Berk Cemal’in avukatlarına müvekkillerini hazır etmeleri için süre verilmesine ve eksik hususların giderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

Şikayetçi avukatı Nisa Serin, duvarın yıkılmasında hem yapı hem de kiracıların yüksek kusurlu olduklarını düşündüklerini belirterek, meydana gelen vahim sonucun da göz önüne alınarak Somer Sivrioğlu’nun da arasında bulunduğu kiracı sanıkların tutuklu yargılanmalarını talep ettiklerini söyledi.

Duruşmanın devamında olay yerinde keşif yapıldığı, bilirkişi raporunun beklendiği belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.