Hafize Gaye Erkan kiminle evli?

Hafize Gaye Erkan, 1982 yılında İstanbul’da doğmuştur. Hafize Gaye Erkan evli mi? Hafize Gaye Erkan eşi kim?

Hafize Gaye Erkan eğitimi

Orbit – İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü okumuş ve Princeton Üniversitesi’nde Onursal doktora bursu kazanarak araştırmalarına devam etmiştir.

First Republic Bank’ta da görev yapmıştır

Marsh McLennan Yönetim Kurulu’na katılan Erkan, ayrıca First Republic Bank’ta da görev yapmıştır. Henüz resmi bir açıklama yapılmamakla birlikte, Merkez Bankası Başkanlığı iddiaları konuşulmaktadır.

Hafize Gaye Erkan, doğum tarihi 1982 olan Türk bir kadın

Hafize Gaye Erkan, doğum tarihi 1982 olan Türk bir kadındır. Babası makine mühendisi, annesi matematikçi olan Erkan, İstanbul Erkek Lisesi’nde ikincilikle mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne girdiği sınavda Türkiye’de 26’ncısı oldu ve Princeton gibi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 9 üniversiteden burs aldı. Erkan, Princeton Üniversitesi’nde Onursal Doktora bursunu da kazandı.

Hafize Gaye Erkan kariyeri

Erkan, iş hayatına Goldman Sachs’ta başladı ve neredeyse on yıl boyunca çalıştığı bu şirkette Genel Müdür ve Finansal Kurumlar Grubu Analitik ve Stratejiler Başkanı olarak görev yaptı. Daha sonra First Republic Bank’ta sekiz yıla yakın süre İcra Kurulu Eş Başkanı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyesi, Baş Yatırım Sorumlusu, Baş Mevduat Sorumlusu ve Eş Risk Sorumlusu gibi görevler üstlendi.

Hafize Gaye Erkan dünya finans kariyeri

Erkan, 2019 yılında Crain’s Bankacılık ve Finans Alanında Önemli Kadınlar listesine ve American Banker’s Women to Watch listesine seçildi. San Francisco Business Times’ın 40 Yaş Altı 40 ve Crain New York Business’ın 40 Yaş Altı 40 listelerine de girdi. Fortune 500 firması Marsh McLennan’ın Yönetim Kurulu’na Mart 2022’de katılmıştır.

Merkez Bankası Başkanlığı için aday gösterdiği isimlerden biri

Son olarak, Erkan’ın Türkiye’deki haber kaynaklarında yer alan iddialara göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Merkez Bankası Başkanlığı için aday gösterdiği isimlerden birisi olduğu konuşuluyor. Ancak bu iddia henüz resmi bir açıklama ile doğrulanmamıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.