Orbit Haber

Şehit Teğmen İsmail Can Akdeniz gözyaşlarıyla ebediyete uğurlandı

Şehit Teğmen İsmail Can Akdeniz gözyaşlarıyla ebediyete uğurlandı
01 Mayıs 2022 - 14:32

Şırnak’ta Cudi Dağı bölgesinde, ”Eren Abluka-5 Operasyonunda” teröristler çıkan çatışmada Şehit düşen Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz memleketi olan Adana’da gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

30 yaşındaki şehit için Yumurtalık ilçesine bağlı Hamzalı Mahallesinde cenaze töreni düzenlendi

Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde Cudi Dağı bölgesinde, 30 Nisan’da icra edilen ”Eren Abluka-5 Operasyonunda” bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada 2 terörist etkisiz hale getirilirken operasyonda Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz ağır yaralanarak şehit düştü. 30 yaşındaki şehit için Yumurtalık ilçesine bağlı Hamzalı Mahallesinde cenaze töreni düzenlendi. Törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Adana Valisi Süleyman Elban, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar,kent protokolü, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

İl Müftüsü Hasan Çınar namazı kıldırdı

  Şehit Akdeniz’in tek çocuk ve bekar olduğu öğrenilirken anne Hediye ve baba Hüseyin Akdeniz cenaze namazında güçlükle ayakta durabildi. İl Müftüsü Hasan Çınar tarafından öğle namazı sonrası kıldırılan cenaze namazı ile birlikte şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı Bakan Soylu, Bakan Kirişçi ve protokolün omuzlarında tekbirlerle mahalle mezarlığına götürüldü.  Burada şehidin naaşı gözyaşları arasında defnedildi.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com