Orbit Haber

Savcı gibi arayarak dolandıran 4 kişi Antalya’da yakalandı

Savcı gibi arayarak dolandıran 4 kişi Antalya’da yakalandı
02 Mayıs 2022 - 2:04

Antalya’da kendilerini savcı gibi tanıtıp vatandaşları arayarak dolandıran kişilere operasyon düzenlendi. 4 Kişi polis tarafından kıskıvrak yakalandı.

Antalya’da kendisini Cumhuriyet Savcısı ve polis olarak tanıtıp yabancı uyruklu bir vatandaşın 56 bin 750 dolar ve 2 bin 400 TL’sini alan 4 kişi gözaltına alındı.

29 bin 750 doları havale etti

  Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’ne müracaatta bulunan yabancı uyruklu W.A.A.W. kendisini ve kızını arayarak emniyet görevlisi olarak tanıtan ve baskı altına alarak yönlendirmeleri sonucunda bankada bulunan hesabından 29 bin 750 doları havale ettiği, evine gelen ve kendisini polis olarak tanıtan şahıslara ise 27 bin dolar ve 2 bin 400 TL vererek dolandırıldığını söyledi.

Dolandırıcılık suçlarından suç kayıtları çıktı

Olayla ilgili olarak Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği  görevlileri tarafından yapılan çalışmalarda dolandırıcılık olayını gerçekleştirdiği tespit edilen İ.P., İ.S., H.İ.G. ve A.H. gözaltına alındı. Şüphelilerin yapılan incelemeleri sonucu benzer yöntemle dolandırıcılık suçlarından suç kayıtlarının olduğu tespit edildi. Şüpheliler ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com