Rus sporuna en büyük darbe UEFA’dan geldi: Müsabakalardan men, alt lige düşürme, geçersiz sayılma

Ukrayna’yı işgal etmeye çalışan Rusya’ya yönelik yaptırımlar her kesimden geliyor. Son olarak UEFA Rus kulüplerinin tüm müsabakalardan men edileceğini açıkladı.

UEFA açıkladı! Rus kulüplerine men

Avrupa futbolunun bir numaralı kurumu UEFA, Rus kulüplerinin gelecek sezon UEFA organizasyonunda yer alamayacağını açıkladı.

UEFA İcra Komitesi, 28 Şubat 2022’de tüm Rus temsilcisi takım ve kulüplerinin bir sonraki duyuruya kadar UEFA müsabakalarına katılımını askıya almıştı. UEFA, yeni kararların alındığını duyurdu.

Rusya Milli Takımı, UEFA Uluslar Ligi’nde C Ligi’ne düşürülecek

Rusya Milli Futbol Takımı, 2022-2023 UEFA Uluslar Ligi’nde yer aldığı B Ligi’nin 2. Grubu’ndaki maçlarında katılamayacak. Rusya Milli Takımı otomatik olarak grubunu dördüncü sırada tamamlayacak ve sonuç olarak B Ligi’nde son sırada yer alacak. Rusya Milli Takımı, UEFA Uluslar Ligi’nde C Ligi’ne düşürülecek.

Rusya Kadın Milli Futbol Takımı, 6-31 Temmuz tarihleri arasında İngiltere’de düzenlenecek olan UEFA Kadınlar EURO 2022’de C Grubu’nda yer alamayacak. Turnuvaya, Rusya’nın play-off turunda elediği Portekiz Kadın Milli Futbol Takımı dahil edilecek.

Tüm maçlar geçersiz sayılacak

Rusya Kadın Milli Futbol Takımı’nın 2023 Dünya Kupası Elemeleri’nde oynadığı tüm maçlar geçersiz sayılacak. E Grubu, 5 takımlı formatla devam edecek.

Rusya U-21 Milli Takımı’nın grubunda C Grubu’nda oynadığı karşılaşmalar geçersiz sayılacak. C Grubu, beş takımlı bir grup olarak devam edecek.

Hiçbir kulüp katılamayacak

Rusya’nın 2022-2023 sezonunda UEFA kulüp müsabakalarına katılan hiçbir kulübü olmayacak. Kadın ve erkekler düzeyinde bu turnuvalara katılım durumu diğer ülke takımları için yeniden şekillendirilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika