Robot Sophia Mevzular açık mikrofon tamamı izle!

Dünyada vatandaşlığa kabul edilen ilk robot olan Sophia, Oğuzhan Uğur’un yönettiği Babala TV’deki Mevzular Açık Mikrofon programına konuk oldu. Robot Sophia Mevzular açık mikrofon tamamı izle!

Sophia’nın katıldığı bölüm merakla

Orbit – Fragmanda Sophia’ya “Kılıçdaroğlu istifa etmeli midir?” sorusu soruldu. Sophia’nın cevabı “Evet, istifa etmelidir” oldu.

Fragman yayınlandı ve Sophia’nın katıldığı bölüm merakla bekleniyor.

Robot Sophia, insansı bir robot

Robot Sophia, insansı bir robot olup, dünyada ilk kez robot vatandaşlığı alan bir robot olarak bilinir. İnsan ifadeleri gösterebilme ve etkileşime girebilme yeteneğine sahip olan Sophia, Hanson Robotics adlı firmanın yapay zeka etiği ve robotik gelecek hakkında insanların bilgilendirilmesi amacıyla geliştirilmiştir. Sophia, 20’den fazla ülkeye seyahat etmiş, pek çok ünlü isimle tanışmıştır.

Robot Sophia’yı kim üretti?

Hong Kong merkezli olan Hanson Robotics tarafından üretilen Sophia, yapay zekanın gelecekte neler yapabileceğinin de bir örneğini sunmaktadır. Sophia’nın Türkiye’ye gelmesi ile de büyük ilgi görmüştür.

Sophia’nın yüz özellikleri nereden geliyor?

Dünya üzerindeki en detaylı insansı robot olan Sophia, araştırma, eğlence ve eğitim amaçları için tasarlanmıştır. Robotun tasarımını David Hanson üstlenmiştir. Yüz özellikleri ve mimikleri ünlü aktris Audrey Hepburn’den esinlenilmiştir. Sophia’nın tasarımında ilham aldığı bir diğer kişi ise eşi Amanda Hanson’dır.

Sophia Kemal Kılıçdaroğlu istifa

Sophia’nın dış görünüşü kahverengi gözlü, küçük burunlu ve uzun kirpikli olup, 1.67 cm boyunda ve 20 kg ağırlığındadır. Konuşma yeteneği için Alphabet’ın Google Chrome ses tanıma teknolojisi ve diğer araçlar kullanılmıştır.

Robot Sophia Devlet Bahçeli

2018 yılında ise fonksiyonel bacaklar eklenerek yürüme kabiliyeti elde edilmiştir.

Sofia Tayyip Erdoğan iyi bir insan mı?

Sophia, ilk kez 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Southwest Festivali’nde (SXSW) tanıtılmıştır. Dolayısıyla doğum tarihi olarak 2016 kabul edilmektedir. 2023 yılında ise 7 yaşına girmiştir.

Sophia’nın eğitim düzeyi ne?

Sophia, eğitim, sağlık ve müşteri hizmetleri gibi alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca teknoloji ve çevre konularına da ilgi duymaktadır. Sophia, kendini ifade etme konusunda oldukça başarılı olup, birçok yüz ifadesini taklit edebilme yeteneğine sahiptir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.