Özgür Özel’den Cumhurbaşkanı’na tazminat yanıtı: Mücadelemiz siyasi, buradayım, bileğim burada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtladıktan sonra  Suudi Arabistan’a gitmişti. Özgür Özel’in Kavala kararı sonrası yaptığı açıklamalara, “milletvekili olduğu için ceza almasa da, ağababası gibi tazminat öder” dedi. Özgür Özel “Mücadelemiz siyasi, buradayım, bileğim burada” dedi.

 Özgür Özel: Mücadelemiz siyasi, buradayım, bileğim burada

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına yanıt verdi.

” Siyaset sözle yapılan bir iş. Erdoğan’ın yaptığını çocuklar yapar. Soyismim çok garipse ve bu bir kusursa Erdoğan’ı İsmet Özel’e havale ediyorum. Bu acziyetin göstergesidir. Ben Erdoğan ile siyasi mücadele içindeyim. Gücü varsa Özgür Özel burada, bileği burada.” dedi.

Özgür Özel açıklamalarında ne demişti?

Gezi Parkı davası kararının ardından İstanbul Adliyesi önünde konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel çok sert açıklamalarda bulunmuştu. Özel açıklamasında “Hukukun ve adaletin gereği yapılmadı. Tek adamın gönlü yapıldı. Buradan söz veriyoruz; bu kumpası kuranlardan hesabını teker teker soracağız. Birisi masum insanları, çevreci insanları, aydın insanları mahkum etmeye çalıştı. Onların üzerine kapanan mahkeme kapıları, cezaevi kapıları onları mahkum edemez. Gezi özgürdür, Kavala özgürdür. Tarih önünde Recep Tayyip Erdoğan hesap verecektir. And olsun, and olsun, and olsun” ifadelerini kullanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.