Ömer Koray Özbay “THY’de mobinge uğradım” diyerek intihar etti THY’den açıklama geldi!

Türk Hava Yolları’nın yer hizmetleri şirketi Turkish Ground Services’te uzun yıllar çalışan Ömer Koray Özbay, intihar ederek yaşamına son verdi. Ömer Koray Özbay “THY’de mobinge uğradım” diyerek intihar etti THY’den açıklama geldi!

hakkını helal etmedi

Orbit – Özbay, yeni bir kariyer için Japonya’ya gitmiş ancak oradayken THY’de istasyon müdürü Serkan Gündüz’ün sistematik baskısına maruz kaldığı için dayanamayarak intihar etti. Özbay, veda notunda Gündüz’ün kendisine yaptığı baskılardan dolayı hakkını helal etmediğini belirtti.

Her şeye rağmen engelleri aştım

Özbay, veda notunda, üç yıldır istediği başarıyı elde edememesi ve Gündüz’ün kuzeni Alican ve arkadaşı Burhan’ın eksikliklerini kapamak için onu kullandığını iddia etti. Ayrıca, tehdit edildiğini ve sonunda işsiz kaldığını söyledi. Özbay, “Her şeye rağmen engelleri aştım, ancak Serkan’ın varlığı ve gücü karşısında sonunda çaresiz hissettim. Hep engel oldu çünkü. Neyi denesem tehdit etti. Başka bir yola girmeme bile engel oldu” ifadelerini kullandı.

Kendi isteğiyle 2019 yılı Mart ayında görevinden ayrıldı

Türk Hava Yolları’nın Basın Müşavirliği, Özbay’ın TGS’de çalıştığını ve kendi isteğiyle 2019 yılı Mart ayında görevinden ayrıldığını doğruladı. Şirket, iddiaların ve sosyal medyada paylaşılanların titizlikle incelendiğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.