Nihal Candan ve Bahar Candan tutuklandı!

Ünlü sosyal medya fenomenleri Alisya Bahar Candan ve “Nihal Candan” olarak bilinen kardeşi Gülnihal Çiçek, “suç gelirlerini aklama” suçlamasıyla gözaltına alındı. Nihal Candan ve Bahar Candan tutuklandı!

20’den fazla soru yöneltilen Candan kardeşler

Orbit – Bir diğer şüpheli Hacı İsrafil Sağlam ile birlikte tutuklandılar. Şüpheliler Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’nde işlemlerinin ardından Küçükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi ve burada tutuklandılar. 20’den fazla soru yöneltilen Candan kardeşler, suçlamaları kabul etmediler ve ifadelerinde 12 milyon liralık şaka amaçlı bir sosyal medya paylaşımı yaptıklarını belirttiler.

Gülnihal Çiçek’in tutuklama kararı

Tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildikten sonra hakimlikteki sorgulamalarının ardından tutuklandılar. Gülnihal Çiçek’in tutuklama kararı üzerine adliyede ağladığı ortaya çıktı. Ayrıca, bu operasyonun, daha önce yürütülen “nitelikli dolandırıcılık” soruşturmasının devamı olduğu belirtildi.

10 milyon lira topladıkları ortaya çıkmıştı

Bu önceki soruşturmada, suç örgütü üyelerinin devlet kurumlarından ihale yoluyla ucuza araç aldıklarını iddia ederek mağdurlardan yaklaşık 10 milyon lira topladıkları ortaya çıkmıştı.

Alisya Bahar Candan ve kardeşi Gülnihal Çiçek

Ünlü sosyal medya fenomenleri Alisya Bahar Candan ve kardeşi Gülnihal Çiçek, “suç gelirlerini aklama” suçlamasıyla gözaltına alındı. Hacı İsrafil Sağlam da diğer bir şüpheli olarak tutuklandı. Gözaltına alınan şüpheliler, Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’nde işlemlerinin ardından Küçükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi ve burada tutuklandılar.

12 milyon liralık şaka

Candan kardeşler ve Sağlam’a 20’den fazla soru yöneltilirken, suçlamaları reddettiler ve ifadelerinde 12 milyon liralık şaka amaçlı bir sosyal medya paylaşımı yaptıklarını belirttiler. Ancak, tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildikten sonra hakimlikteki sorgulamalarının ardından tutuklandılar.

Adliyede ağladı

Gülnihal Çiçek’in tutuklama kararı üzerine adliyede ağladığı ortaya çıktı. Bu operasyonun, daha önce yürütülen “nitelikli dolandırıcılık” soruşturmasının devamı olduğu belirtildi. Önceki soruşturmada, suç örgütü üyelerinin devlet kurumlarından ihale yoluyla ucuza araç aldıklarını iddia ederek mağdurlardan yaklaşık 10 milyon lira topladıkları ortaya çıkmıştı.

Yasa dışı faaliyetler

Bu olay, sosyal medya fenomenlerinin yasa dışı faaliyetleri yürütmelerinin önemini vurgulamaktadır. Suç işleyen herkesin adalet önünde hesap vermesi gerektiği unutulmamalıdır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika