MİT, Irak Suriye kurye sorumlusu Kadri Encü’yü öldürdü!

MİT, PKK/KCK’nın Irak-Suriye kurye sorumlusu olan Kadri Encu’yu etkisiz hale getirmiştir. MİT, Irak Suriye kurye sorumlusu Kadri Encü’yü öldürdü!

Kadri Encu, diğer örgüt mensuplarıyla birlikte toplantı halindeyken

Orbit – MİT, Encu’yu Türkiye’de eylem gerçekleştirmek üzere örgütsel eğitim aldığı dönemde takibe almıştır. Son olarak Kadri Encu’nun Irak’a, Gara bölgesine geçtiği tespit edilmiştir. MİT, Encu’nun etkin olduğu bölgelerdeki terörist gruplara yapılan silah ve mühimmat geçişlerini sağladığını öğrenmiştir. MİT, Gara’da toplanan yeni bir eylem grubunu tespit etmiş ve operasyon için hazırlıklara başlamıştır. Nefes kesen bir takip sonucunda Kadri Encu, diğer örgüt mensuplarıyla birlikte toplantı halindeyken öldürüldü.

Kadri Encu kimdir?

PKK/KCK Irak-Suriye Sorumlusu Doğan Kod Kadri Encu, PKK/KCK’ya 2006 yılında katılmış ve örgütün kırsal kadrolarında faaliyet göstermeye başlamıştır. Encu, daha sonra Irak’ın Zap bölgesine geçerek Türkiye’de eylem gerçekleştirmek üzere örgütsel eğitimler almıştır.

Duran Kalkan’ın korumalığını yapmış

Irak/Haftanin bölgesine geçtikten sonra örgütün kurye çalışmalarında deneyim kazanmıştır. Encu, 2015-2017 yılları arasında PKK/KCK Yürütme Konseyi Üyesi Duran Kalkan’ın korumalığını yapmış ve Ocak 2018’de Irak-Suriye Aktarım Sorumlusu olarak Irak’ın Gara bölgesine geçmiştir. Ayrıca kurye sorumluluğunun yanı sıra örgütün Dış İlişkiler biriminde de görev almıştır. Encu, örgüt mensuplarının Irak içinde ve Irak-Suriye arasındaki aktarımlarını organize etmiştir.

MİT Operasyonları sürüyor

MİT, terör örgütüne karşı etkili operasyonlarını sürdürerek terörün kökünü kurutmaya yönelik politikasını devam ettirmektedir. MİT, terörün kaynağında nokta operasyonlarını aralıksız olarak gerçekleştirerek terör örgütüne her yerde darbe indirmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.