MHP İzmit kongresi tamamlandı: Hedef MHP’li Belediyeler!

MHP İzmit’in 14. Olağan Kongresinde mevcut Başkan Kemal Okur, başkan seçildi. MHP İzmit kongresi tamamlandı: Hedef MHP’li Belediyeler!

Cumartesi günü Körfez, Dilovası, Derince, Gebze, Danca, Çayırova ilçe kongreleri tamamlanırken dün ise İzmit, Karamürsel, Kandıra, Başiskele, Kartepe ve Gölcük ilçe kongreleri yapıldı

Orbit – Kongrede konuşan İzmit İlçe Başkanı Kemal Okur, “İzmitli vatandaşlarımızın gerçek anlamda gülümseyeceği günleri hep beraber inşa edeceğiz” dedi MHP İzmit İlçe Başkanlığının kongresi, SDKM’de gerçekleştirildi Milliyetçi Hareket Partisi’nde Cumartesi başlayan kongre süreci dün tüm ilçelerin tamamlanması ile sona erdi. Cumartesi günü Körfez, Dilovası, Derince, Gebze, Danca, Çayırova ilçe kongreleri tamamlanırken dün ise İzmit, Karamürsel, Kandıra, Başiskele, Kartepe ve Gölcük ilçe kongreleri yapıldı. İzmit’e mevcut Başkan Kemal Okur aday oldu. Tek liste ile Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılan 14. Olağan ilçe Kongresine; MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Hasan Ayaz, MHP İl Başkan Vekili Yaşar Arslan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Muharrem Tutuş, Türkiye Kamu Sen II Temsilcisi Cihat Çoban, KAÇEP eski Başkanı Yudum Kaşıkçı, MHP İl eski başkanlan Ahmet Dağ, Sedat An, Nurdoğan Kaçar, Ruhi Çavdar ve partililer katıldı.

DİVAN BAŞKANI SANCAKLI

400 kişinin oy kullanma hakkının olduğu kongrenin divan başkanlığını MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, ikinci başkanlığını Yaşar Can Arslan, divan üyeliklerini KAÇEP eski Başkanı Yudum Kaşıkçı, katip üyeliklerini ise Esra Balkan ve Av. Mehmet Uğur Şahin yaptı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı’nın akabinde başlayan kongrede Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin mesajı okundu. Ardından İzmit İlçe Başkanlığının faaliyet raporunu Gökhan Çalışkan okudu ve rapor oy birliği ile kabul edildi. Ardından mali rapor da okunarak oy birliği ile kabul edildi. Yapılan kongrede 22 kişilik yönetim kurulu ile 67 il delegesi seçildi.

OKUR: AĞIR BİR SORUMLULUK

Kongrede konuşan İzmit İlçe Başkanı Kemal Okur, ‘Aziz Türk milletinin bekası ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü için 5500 şehit vermiş, ülkücü hareketin ilçe başkanlığını icra etmek ağır sorumluluk ve mesuliyet isteyen bir görevdir. Bu sorumluluğu ve mesuliyeti benimle paylaşan, çıktığım bu kutlu yolda, yol arkadaşım olmayı kabul eden değerli yönetim kurulu üyelerime hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Ve sizlerden de kendileri için kuvvetli bir alkış rica ediyorum. Çocuk yaşlarda mensubu olduğum bu kutlu davanın yıllar sonra ilçe başkanı ve tekrardan ilçe başkan adayı olarak huzurunuzda bulunmanın tarifsiz heyecanını ve gururunu yaşamaktayım. Aynı zamanda üstlendiğimiz bu kutlu görevin sorumluluğunun ve ağırlığının da farkındayım” ifadelerini kullandı.

‘FİTNEYE İZİN VERMEYECEĞİZ’

Okur, “Hiç bir ülküdaşımızın şüphesi olmasın ki cennet mekân baş buğumuzun yolunda, genel başkanımız liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi’nin emrinde üç hilal sancağımızı en güzel şekilde temsil edeceğiz. Genel başkanımızın mesajında bildirdiği gibi mutlaka aramıza fitne tohumlan ekmek isteyenler olacaktır. Kutlu birlikteliğimizi bozmak ve başansızlığımızı amaçlayanlar çıkacaktır. Ancak Türk milliyetçileri olarak hiçbir fitnenin aramızda vücut bulamayacağını, nereden çıktılarsa oraya aynen geri gönderileceklerini buradan ilan ediyoruz. Bizim ülkülerimiz var bizim Yüce Türk Milleti’ne yapacağımız daha çok hizmetlerimiz var. Kırgınlıkların, küskünlüklerin son bulduğu yürekleri vatan millet,din ve devlet aşkıyla çarpan Türk milliyetçilerinin kucaklaştığı ve hedefine kilitlendiği bir yapıyla kutlu geleceğe yürüyeceğiz” dedi.

‘İZMİT’İ GERÇEKTEN GÜLDÜRECEĞİZ’

Okur, sözlerinin sonunda “Peygamber efendimizin birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır hadisi şerifini kendimize şiar edinerek. Her bir ülküdaşımız ile el ele gönül gönüle olacağız ve Kocaeli’nin incisi olan İzmit’imize hizmet edeceğiz. Gülümse İzmit sloganı altında yıllardır gerim gerim gerilen, hizmet yerine yalanlann, açıklama yerine iftiralann, gerçeklerin yerine algıların reva görüldüğü değerli İzmitli vatandaşlanmızın gerçek anlamda gülümseyeceği günleri hep beraber inşa edeceğiz. Sonuç olarak ben değil biz olacağız. İri olacağız diri olacağız ve hep birlikte başaracağız. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

SANCAKLI: VATAN NÖBETİNDEYİZ

Sancaklı ise konuşması öncesi MHP’de il başkanlığı yapan dört ismi (Ahmet Dağ, Sedat An, Nurdoğan Kaçar, Ruhi Çavdar) sahneye davet etti. 11 eski başkanlan teşkilatın emrinde olduklannı ifade ederek teşkilata mesaj verdi. Sancaklı konuşmasında “Çok değerli MHP eski il başkanlanmızın burada olması gurur verici. Bugün kongrelerimizi bitiriyoruz. Dünyada eşi benzeri olmayan bir partiyiz. Bazen soruyorlar siz ülkücüler ne yapıyorsunuz diye. Vatan nöbeti bekliyorum diyorum. Vatan nöbetini bekleyen insanlardan ve dava adamlarından oluşan MHP’yi güçlü tutmak zorundayız” diye konuştu.

‘MHP GUÇLU OLURSA, TÜRKİYE GÜÇLÜ OLUR’

Sancaklı sözlerinin devamında “Ankara’ya gitmeden önce MHP Türkiye’nin sigortasıdır sözünü partimizin sloganı zannediyordum. Ankara’ya gittikten sonra gördüklerim, duyduklanm ve yaşadıklanm net bir şekilde gösterdi ki bütün dünya aksini iddia etse inanmam. MHP ne kadar güçlü olursa Türkiye Cumhuriyet o kadar güçlü olur, MHP ne kadar zayıf olursa Türkiye Cumhuriyeti o kadar zayıf olur. 2011 seçimlerinde yapılan operasyon daha sonra MHP’ye yapılan bir diğer operasyon seçimlerden önce yine operasyon… Türkiye Cumhuriyeti’ne operasyon yapmak isteyen dünyayı yönettiğini zanneden Siyonistler, şerefsizler hep MHP’ye operasyon yapmak istiyor. Kronolojiye bakın MHP’yi zayıflatmadan Türkiye Cumhuriyeti’ne bir şey yapamayacaklar” dedi.

‘İSTEDİĞİMİZ OY ALAMADIK AMA…’

Sancaklı, “15 Temmuz gecesi yaşadıklanmla şunu gördüm ki Türk Dünyasının Lider MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli inanılmaz bir vizyonu olan bir lider. O gecenin ardından Cumhur Ittifakı’nı kurdu. Seçimde 5 vekil fazla çıkaralım, 3 belediye daha fazla kazanlım diye değil, Türkiye’nin bekası için bu ittifak kuruldu. 14 Mayıs seçimlerinde uçurumun kenarından döndük. 14 Mayıs seçimleri kaybedilmiş meclis çoğunluğu diğer tarafa geçmiş, Cumhurbaşkanı diğer taraftan olmuş. O zaman ülkenin halini düşünebiliyor musunuz? 2-3 ayda neler olurdu ülkede. O yüzden Cumhur ittifakına sahip çıkmamız lazım. Kocaeli’de herkes, bütün teşkilatlar bu seçimde herkes elinden geleni yaptı istediğimiz oyu alamdık ama sonuçta başardık” dedi.

İTTİFAK ORTAĞINA MESAJ GÖNDERDİ

Iferel seçimler için ittifak ortağı AK Parti’ye de seslenen Sancaklı, “2019 yerel seçimlerinde 52 ilde AK Parti ile ittifak yaptık. 52 ilin 51 ilinde MHP ve AK Parti’nin adayları vardı. Sadece Kocaeli’de MHP’nin adayı yoktu. 2019’da demek ki öyle olması gerekiyordu. Bunu seçimden sonra araştırdım ama neden olmadığını anlayamadım. Şimdi seçimlerde buradan söylüyorum. MHP Milletvekili olarak elimden gelen bütün çalışmayı yaşayacağım. II başka başta olmak üzere teşkilatlar olarak gerekirse Ankara’ya kamp kuracağız. Artık Kocaeli’de de MHP belediyelerinin olma vakti gelmiştir. Olacak diye söz vermiyorum çünkü son sözü genel başkanımız söyleyecek ama olması için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

ARSLAN: VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ

Sancaklı’nm ardından söz alan İl Başkan Vekili Yaşar Arslan,”Milliyetçi Hareket Partimizin il başkanının selamlannı iletiyorum. Kongremizin tek liste olması birlik ve beraberliğimiz göstergesidir. Bu birlik ve beraberliğimiz kapsamında 2024 yerel seçimlerine genel merkezimizin talimatlarıyla Diyar Diyar Anadolu sloganı ile başlıyoruz. Seçimlerde mahalle mahalle, köy köy çalmadık kapı, sıkmadık el, girmediğimiz gönül bırakmayarak tüm il genelinde var gücümüzle çalışarak anlı ve şanlı Milliyetçi Hareket Partimizin bayrağını daha yukanlara taşıyacağız. Unutulmamalıdır ülkücü ülkücünün öz kardeşidir” diyerek konuşmasının tamamladı

  • Anahtar kelimeler
  • MHP

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.