Orbit Haber

Mesih Hasan Mezarcı: alkollü içkileri haram eden dini hükmü iptal ettim

Mesih Hasan Mezarcı: alkollü içkileri haram eden dini hükmü iptal ettim
30 Nisan 2022 - 14:43

Mesih Hasan Mezarcı alkol tüketimine yönelik önemli hatırlatma yaptı. Mezarcı, daha önce verdiği alkol haram değildir fetvasını anımsattı.

“Alkolü haram kılan ahkamı iptal ettim”

Hasan Mezarcı, ^”Bazıları ısrarla alkollü içkileri soruyor! Alkollü içkileri haram kılan dîni ahkâmı iptal ettiğimi, dînî açıdan sakıncası olmadığını açıklamıştım! Alkollü içkilerin bağımlılık yaptığını, sağlığa zarar vediğini, aklı giderdiğini biliyorsunuz! Kararı siz verin, ölçüyü kaçırmayın!” ifadelerini kullandı.

Daha sonra bir açıklama daha yapan Hasan Mezarcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek “eğer alkol hakkında faizdkei gibi nas varsa, Erdoğan alkolü yasaklasın” dedi.

Mezarcı açıklamasında “Faiz hakkında nass var diyen Erdoğan, içki hakkında nass olduğunu bilmiyor mu? Alkollü içkilerin üretimini, pazarlamasını, tüketimini neden yasaklamıyor? Diyanet, tarikat cümbür cemaat neden alkollü içki üretimi, pazarlaması, tüketimi yasaklansın demiyor? PARA GETİRİYOR DEĞİL Mİ?” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com