Orbit Haber

Mersin’de sel: Caddeler sokaklar göle döndü… Hangi yollar kapandı?

Mersin’de sel: Caddeler sokaklar göle döndü… Hangi yollar kapandı?
24 Kasım 2022 - 13:34

Mersin’i şiddetli sağanak yağmur ve dolu vurdu. Aşırı yağış nedeniyle hem cadde henm de sokaklar göle döndü, kent genelindeki tarım alanları zarar gördü. Mersin’de sel: Caddeler sokaklar göle döndü… Hangi yollar kapandı?

Silifke en çok etkilenen yer

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Mersin’i şiddetli yağış konusunda uyarmıştı. Uyarının ardından beklenen yağış Silifke ilçesinde kendini gösterdi. İlçede görülen sağanak ve dolu, hayatı olumsuz etkiledi. İlçede sabah saatlerinde başlayan ve etkisi artarak devam eden sağanak nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Bazı işletmelerdeki çalışanlar, dükkanlarına su girmemesi için önlem aldı.

Tarım alanları zarar gördü

Akdere, Işıklı, Yeşilovacık ve Pelitpınarı mahallelerinde sağanağın ardından aniden bastıran dolu nedeniyle tarım alanları beyaza büründü. Akdere Mahallesi’nde salatalık ekili bazı seraların camları kırıldı. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin, zarar gören alanlarda hasar tespit çalışması başlatacağı öğrenildi. Yağışın yarın akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com