Meral Danış Beştaş’tan Kemal Kılıçdaroğlu’na Ümit Özdağ tepkisi geldi!

YSP Erzurum milletvekili Meral Danış Beştaş, Halk Meydanı programında İrfan Değirmenci’nin konuğu oldu. Meral Danış Beştaş’tan Kemal Kılıçdaroğlu’na Ümit Özdağ tepkisi geldi!

Beştaş, Kılıçdaroğlu’nun Ümit Özdağ’a bakanlık vermesi

Orbit – Burada soruları cevaplayan Beştaş, Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sert bir tepki gösterdi. Beştaş, Kılıçdaroğlu’nun Ümit Özdağ’a bakanlık vermesi için YSP’ye oy aldıklarını ifade etti.

YSP milletvekili Meral Danış Beştaş

YSP milletvekili Meral Danış Beştaş‘a yöneltilen soruya cevaben; “Kılıçdaroğlu’nun HÜDA PAR ve bizi aynı cümlede eşitleyerek kullanması en hafif deyimiyle kabul edilemez. Açık protokolde kayyım gibi bir kast rejimini oraya yazması bile bizim seçmenimizde büyük bir kırılmaya neden oldu. Seçimler bittikten sonra ortaya çıkan tepkileri ve eleştirileri gözlemledik. Bunu yapmamızın sebebi Ümit Özdağ’a bakanlık vermek miydi? Bu mümkün mü? Bizim bilgi sahibi olma hakkımız var.

Biz herhangi bir pazarlık yapmadık

Biz herhangi bir pazarlık yapmadık. Temel görüşümüz demokratikleşme, demokrasiydi. Başkanlık seçimi için milyonlarca insandan oy istedik ve bunu Ümit Özdağ’a bakanlık vermesi için yapmadık. Bizim beklentimiz Türkiye’nin ileriye doğru gitmesiydi. Bu durumu zaten Kılıçdaroğlu’na söylemeden önce Türkiye’ye ilan ettik. Biz bir meseleyle ilgilenirken, oy verirken bize bakanlık, koltuk veya MİT gibi bir kurumu verin diye bir pazarlık yapmadık. Özdağ’a verildiği için bunu söylüyorum. Bizler böyle bir pazarlık yapmadık. Özdağ’ın ziyaretinden sonra Kılıçdaroğlu genel bir çerçeve açıkladı; biz meselelere ilkesel yaklaşıyoruz.” şeklinde yanıt vermiştir.

Kılıçdaroğlu’nun Kürt halkını

Beştaş ayrıca, Kılıçdaroğlu’nun Kürt halkını, Kürt toplumunu, Türkiye’yi ve kendilerini aşağıladığını ifade ederek, özür dilemesini istemiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.