Orbit Haber

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse: Ankaralılara kıyamayız

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse: Ankaralılara kıyamayız
23 Kasım 2022 - 23:41

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bütçe görüşmeleri sırasında metro tartışması yaşandı. ABB’nin 3 yıldır sözünü verdiği Dikimevi-Natoyolu Metro Projesi ile ilgili tartışma çıktı. Mansur Yavaş ve Murat Köse arasında sinirler gerildi. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse “Ankaralılara kıyamayız” dedi.

Yavaş: Mamak halkı duysun ret mi edeceksiniz?

AK Parti’li Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mansur Yavaş’ı metro projesi üzerinden suçladı ve “Şimdi geleceksiniz değil mi borç istemeye? Geleceksiniz değil mi Meclis’e. Gelin bakalım. Öz kaynaklarınızı yaparken gelin bakalım” dedi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise AKP’li Köse’ye, “Sıkıyorsa reddet. Mamak halkı bir duysun. Tehdit ediyorsunuz. Ne yapacaksınız ret mi edeceksiniz? Mamak belediye başkanı Mamak metrosuna ret verecek. Hadi görelim. Hodri meydan.” diyerek yanıt verdi.

Mansur Yavaş trol hesaplardan paylaştı

Mamak Belediye Başkanı ve Ak Parti ABB Grup Başkanvekili olan Murat Köse, ABB Meclisindeki Bütçe Görüşmeleri sırasında ABB’nin algı yönetimiyle bütçeyi çarçur ettiğini dile getirirken, konu metroya geldi. Metro konusunda Mansur Yavaş ile tartışma yaşandı. O Tartışmanın bir bölümünü video olarak montajlatan Mansur Yavaş, trol hesaplardan paylaştı. Yavaş, Mamak Belediye Başkanını Mamak Metrosuna engel olmakla itham etti.

 

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com