Lisans KPSS Başvuru tarihi ne zaman? Lisans KPSS sınavı ne zaman? Lisans KPSS sınavı başvuruları geçti mi?

Türkiye’de milyonlarca işsiz genç memur olma hayalleri kurarken en çok merak ettikleri soru ise KPSS Lisan başvurularının ne zaman olduğu? KPSS’den iyi bir puan ve sonuç alarak memur olmak isteyen gençler KPSS lisans başvuru tarihi ve şartlarını merak ediyor.

KPSS Lisans başvurusu ne zaman?

sorusu kamu memuru olmak isteyen adayların gündeminde yer alıyor. ÖSYM’nin takvimi ile beraber KPSS 2022 başvuru ve sınav tarihi netlik kazandı. Yeni yıla kısa bir süre kalması ile birlikte Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) yapılan sınavların tarihleri de merak edilmeye başladı. Kamu kurumlarında istihdam edilmek isteyen vatandaşların katılım sağladığı KPSS’nin de başvuru ve sınav tarihleri bu hususta araştırılıyor. İşte, ÖSYM’nin belirlediği 2022 KPSS Tarihleri ve başvuru sürecine dair detaylar…

Lisans KPSS SINAV VE BAŞVURU TARİHLERİ

2022 KPSS lisans, ön lisans, ortaöğretim başvurusu ne zaman yapılacak

KPSS başvuru tarihi belli oldu. KPSS 2022 başvuru tarihi ve sınav tarihleri belli oldu. Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) 2022 yılında yapılacak oturumlarına yönelik araştırmalar başladı. Memur olmak için KPSS’ye hazırlanan lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunu pek çok vatandaş, KPSS’nin 2022 yılında yapılacağı tarihler ve KPSS başvuru süreci hakkında bilgi almak istiyor. Peki, KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? KPSS 2022 sınavları ne zaman? İşte, KPSS 2022 tarihi hakkında detaylı bilgiler.

KPSS 2022 SINAV TARİHLERİ

EKPSS 24 Nisan, KPSS Lisans (GY,GK/EĞT.B) 31 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) 6-7 Ağustos, KPSS ÖABT 14 Ağustos, KPSS Önlisans 2 Ekim, KPSS Ortaöğretim 6 Kasım, KPSS DHBT 27 Kasım tarihlerinde organize edilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.